دشمن با تبلیغات وسیع در پی چسباندن وصله ناچسب ناکارآمدی بر تارک انقلاب اسلامی است/ وظیفه همه ما جهاد تبیین و استفاده از تمامی ظرفیت‌هاست

آیین تفاهم نامه همکاری شورای عالی استان‌ها و مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در صحن شورای عالی استان‌ها به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار شهر، شهردار تهران و رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در آیین امضای تفاهم نامه همکاری شورای عالی استان‌ها و مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران اظهار کرد: دسترسی و راه های سهل الوصول تر برای تحقق اهداف جمهوری اسلامی امری بسیار جدی است و آنچه که محل نزاع انقلاب با دشمن است، موضوع کارآمدی و ناکارآمدی و حرف و پیام والای انقلاب اسلامی و موضوع امید و ناامیدی مردمی است که یکی از پایه های شکل گیری انقلاب و استمرار آن بودند.

وی افزود: دشمن تلاش می‌کند وصله ناچسب ناکارآمدی را بر تارک انقلاب اسلامی بنشاند و تبلیغات وسیعی را برای این کار انجام می دهد. ما در این مسیر دو وظیفه داریم؛ نخست جهاد تبیین در جهت بازگویی توانمندی های رخ داده در ۴۳ سال اخیر و افق روشن فراروی ما و دوم سرعت بخشیدن به رفع نیازها و تشدید پیشرفت کشور در ابعاد مختلف که در آن ضعف هایی وجود دارد و توجه به ظرفیت‌هایی که به طور کامل مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

 جهاد تبیین و تلاش بر مدار دانش برای ساختن ایران نوین و الگو 

زاکانی ادامه داد: جهاد تبیین و تلاش بر مدار علم و دانش برای ساختن ایران نوین و یک الگو برای جهانیان وظیفه همه ما است. 

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران عنوان کرد: در کنار امیدافزایی باید خدمت پیشه کنیم و سرعت پیشرفت را در کشور افزایش دهیم؛ تحقق این ابعاد جز با تشریک مساعی و مشارکت محقق نخواهد شد. 

وی بیان کرد: جنس مدیریت خود را در شهر، مدیریت مشارکتی تعیین کردیم تا با دستگاه های مسئول مشارکت و هم آفرینی داشته باشیم و با هم افزایی با نخبگان و مردم و نهادهای مختلف کشور کارها را پیش ببریم.

زاکانی تصریح کرد: بحث تفاهم نامه ها برای ما یک موضوع جدی است که ظرفیت های خود را به اشتراک بگذاریم و در کنار آن ایجاد قرارگاه ها در سطح استان و کشور امکان خاصی برای ما فراهم می کند که مسئولان و دستگاه ها در کنار هم تشریک مساعی کنند.

۲۳ دستگاه در موضوع آلودگی هوا مسئول هستند

شهردار تهران یادآور شد: در بحث هم افزایی دستگاه ها مثلا در موضوع آلودگی هوا ۲۳ دستگاه مسئول هستند؛ آنها می توانند با یکدیگر همکاری و هم افزایی کنند یا اینکه هر نهادی می تواند گوشه ای بنشیند و از دیگر نهادها ایراد بگیرد و کار خود را انجام دهد؛ باید در سطوح مختلف با نخبگان تفاهم شود و با فکر و اندیشه و تبیین راهکارها، مردم را با خدمت مجاب کنیم که خودشان محور خدمت و تلاش قرار گیرند.

رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با تاکید بر اینکه باید فعال باشیم و دست به دست هم دهیم و گام‌ها را برداریم، خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که اصل ۱۰۲ قانون‌ اساسی به عنوان یک سند بالادستی به آن توجه کرده موضوع شورای عالی استان‌ها است و در کنار آن نیز ماده ۴۷ تشکیلات شوراها ابعاد این وظایف را تشریح کرده است؛ از طرفی مجمع کلانشهرها مسئولیت پیوستگی و هم افزایی بین کلانشهرهای کشور را بر عهده گرفته و ارتباط مستمر این دو جایگاه و در اختیار قرار دادن ظرفیت های یکدیگر برای رسیدن به اهداف عالی و حل مشکلات  کشور یک امر ضروری است.

تغییر ریل‌گذاری شوراها، نیازمند تشریک مساعی است

وی ادامه داد: شوراها در انتهای دهه ۷۰ با ۲۰ سال تاخیر تاسیس شدند و بخش زیادی از وظایف آنها که در اصل ۱۰۰ تا ۱۰۵ قانون اساسی آمده است توسط سایر نهادها از جمله مجلس دنبال می شد و  امروز نیز بخشی از وظایف شوراها را مجلس دنبال می کند؛ تغییر فرهنگ و ریل که شوراها را در جایگاه اصلی خود قرار دهد و منتخبین این شوراها را با یک کارکرد اثرگذار در نقطه مختصاتی مفید خود جایگزین کند، نیازمند تشریک مساعی است؛ مجمع باید ظرفیت های خود را در اختیار شورای عالی استان‌ها قرار دهد و شوراها باید بتوانند اصل ۱۰۰ تا ۱۰۵ قانون اساسی را به درستی پیش ببرند و پیشرفت محلی و منطقه ای توسط شوراها مدیریت شود؛ باید ظرفیت ها را در کنار هم دید و مشکلات را بر طرف کرد که امید آفرینی برای مردم ملموس و خدمت مشخص و پیشرفت کاملا آشکار باشد.

زاکانی در پایان گفت: امیدواریم اهداف به احسن وجه دنبال شود و مجمع آمادگی دارد که مراکز مطالعاتی و ظرفیت هایش برای ارائه طرحهای مختلف و پیشرو برای رفعت بخشیدن به مدیریت شهری دراختیار قرار گیرد.

ظرفیت مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در راستای حل معضلات و ایجاد فرصت‌های جدید

به گزارش خبرنگار شهر، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز در این مراسم گفت: مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران ظرفیت های بسیار بالایی دارد و ما تا کنون از آن استفاده حداقلی کردیم و این همکاری می تواند به هر دو مجموعه کمک کند.
 
وی افزود: این همکاری می تواند منشا خدمات و حل مشکلات باشد و ما به دنبال هم افزایی در جامعه و مدیریت کشور در شوراها و شهرداری ها هستیم که نقطه اتصال آن مجمع و شورای عالی هستند؛ بر همین اساس این تفاهم نامه تنظیم ‌شده و امضای آن حرکت مبارکی برای حل معضلات و ایجاد امکان و فرصت های جدید است.

انتهای پیام/

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
کد خبر: 21394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =