برخورد جدی با شهردار مصدوم در صورت ساختگی بودن جراحات/ امضای تفاهم‌نامه اخیر با هدف تحقق بخش‌های مغفول مانده در اصول ۱۰۰ تا ۱۰۵ قانون اساسی انجام شد

شهردار تهران گفت: در صورتی که جراحات شهردار ناحیه سه منطقه ۱۹ ساختگی باشد برخورد جدی و سختی با عاملان کار خواهیم داشت و اگر ساختگی نباشد از حقوق شهر، شهروندان و پرسنل صیانت خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز تفاهم نامه همکاری ویژه‌ای بین شورای عالی استانها و مجمع کلانشهرهای ایران اسلامی منعقد شد، اظهار کرد: در آن تفاهمنامه می توانیم از ظرفیت‌های مختلف در کلانشهرهای کشور استفاده کنیم و از طریق شورای عالی استانها که واجد ظرفیت های بسیار ویژه ای برای موضوع طرح و ایجاد زمینه قانونی شدن کار در مجلس شورای اسلامی است و از طریق دولت به صورت مستقیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بر اساس این تفاهم نامه بتوانیم با این وجه از مدیریت مشارکتی و کار و تلاشی که توسط ما و این نهاد مقدس صورت می گیرد برای آینده تحقق قانون اساسی در اصول ۱۰۰ تا ۱۰۵ که بخش های زیادی از آن مغفول مانده بود، اقدام کنیم و این بندها احیا شود و خدمات خوبی را به شهروندان و مردم کشور ارائه دهیم.

زاکانی با بیان اینکه قانونی اساسی ظرفیت های کم نظیری را برای شوراها در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: چون شوراها با یک تأخیر ۲۰ ساله تشکیل شدند علی القاعده بخشی از این ظرفیت ها به سایر اجزاء و عناصر فعال در عرصه حکمرانی کشور منتقل شده است.

وی همچنین تصریح کرد: آنچه که ما انجام می دهیم و دنبال می کنیم احیای قانون اساسی و رفعت بخشی به جایگاه شوراها و قبول مسئولیت والای آنها در بخش های محلی، شهری، استانی و کشوری است.

شهردار تهران با بیان اینکه به دنبال این هستیم مدیریت شهری و مدیریت منشعب از این شوراها بتوانند با قابلیت بالایی در خدمت مردم باشند، یادآور شد: این افق عالی است که باید به سمت آن برویم تا هم بتوانیم چارچوب های مسئولیتی را مشخص کرده و هم بر اساس آن عمل کنیم.

وی در خصوص شهردار ناحیه سه منطقه ۱۹ با بیان اینکه ما وقتی متوجه شدیم این حادثه اتفاق افتاده به عنوان یک وظیفه به عیادت ایشان رفتیم و با همه ظرفیت ها در جهت استیفای حقوق شهر، شهروندان و پرسنل‌مان گام برمی‌داریم، اظهار کرد: بعد از این گزارشاتی مبنی بر این آمد که ممکن است اتفاقاتی که افتاده جنبه ساختگی داشته باشد.

زاکانی افزود: هم به بازرسی، هم به حراست و معاونت مناطق دستور اکید دادم که بررسی جدی انجام دهند. این موضوع چیزی نیست که بخواهیم نسبت به آن اغماض کنیم. پس از بررسی و مشخص شدن آن، اقدامات افزایشی و تشدید شده ای خواهیم داشت.

وی با تأکید بر اینکه تخلف در آن ساختمانی که مراجعه کردند محرز است، گفت: ساختمان چهار طبقه است و چهار طبقه اضافی می‌سازند و اقدام ناحیه اقدام درستی برای جلوگیری از ضایعه ای که آسیب جانی، مالی و حیثیتی برای شهروندان دارد، بوده است.

شهردار تهران در ادامه یادآور شد: گزارش پزشکی قانونی بیان صریح ندارد و یک گمانه زنی است. با گمانه زنی نمی توان قطعی صحبت کرد. ما از این جهت بررسی می کنیم و اگر ساختگی باشد برخورد و مواجهه سخت و جدی با عامل این کار خواهیم داشت و اگر ساختگی نباشد حتما از حق و حقوق پرسنل صیانت خواهیم کرد و در هر صورت مانع تخلف خواهیم بود.

وی با اشاره به اشکال مصوبه پرداخت عوارض و ایجاد اخلال این مصوبه در پرداخت، یادآور شد: ۱۶ نفر این دو فوریت را امضا کرده بودند و بر اساس آن دنبال شد که طبق رویه گذشته کار انجام شود. دیروز صحبت کردیم و روز یکشنبه هفته آینده این موضوع تصویب می شود. هرچه شورا تصویب کند ملاک عمل خواهد بود.

انتهای پیام/

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳
کد خبر: 21396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =