خدمت به شهروندان و کسب رضایت آن‌ها محور فعالیت‌های مجموعه شهری است

سید محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه۹ با همراهی جمعی از معاونان و مدیران شهری طی بازدید ۴ ساعته در ناحیه ۲، علاوه بر پایش وضعیت نگهداشت شهر، از اماکن فرهنگی، ورزشی، مذهبی و تفریحی بازدید و از نزدیک در جریان امور جاری قرار گرفت.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، سید محمد رحیم مرتضوی شهردار منطقه با تاکید بر اینکه خدمت رسانی به شهروندان تعطیل بردار نیست، تاکید کرد: خدمت به شهروندان و کسب رضایت آنها محور فعالیت های ما در مجموعه مدیریت شهری خواهد بود؛ از این رو برای شناسایی ظرفیت ها، امکانات و چالش های پیش رو بازدیدی ۴ ساعته به همراه معاونین و مدیران شهری از ناحیه ۲ منطقه داشتیم.
وی در ادامه گفت: امام زاده عبدالله(ع)، سایت پسماند، بوستان شمشیری، بوستان مادر و کودک(جرجانی)، مددسرای امید، ورزشگاه شهید فراهانی، بوستان ها و فضای سبز ناحیه ۲ و اسکان کارگری مورد پایش قرار گرفت تا ضمن شناسایی معضلات موجود، بستر لازم برای خدمت رسانی مطلوب تر و کسب رضایت شهروندان ناحیه ۲ فراهم شود.
شهردار منطقه ۹ ضمن تاکید بر پایش مستمر و دقیق وضعیت نگهداشت شهر گفت: وظیفه ذاتی شهرداری حفظ پاکیزگی و زیبایی شهر است تا شهروندان در فضای عمومی با فضایی زیبا، آراسته و پاک مواجه شوند.
مرتضوی با حضور در امامزاده عبدالله(ع) برای ساماندهی وضعیت موجود در اطراف و نیز بهسازی دیوارهای امام زاده دستوراتی صادر کرد و گفت: وجود این مکان مقدس ظرفیت مناسبی برای گردشگری مذهبی فراهم کرده است که با برنامه ریزی مناسب می توان این ظرفیت را فعال تر کرد.
وی با تاکید بر رسیدگی و پایش مستمر محله امام زاده عبدالله(ع) اضافه کرد: محلاتی کم برخوردار با بافت فرسوده مانند امام زاده عبدالله(ع) نیازمند تدابیر جهادی و اقدامات اجرائی هستند تا از وضعیت آسیب پذیر موجود عبور کرده و به شرایط مطلوب برسند و این مهم وظیفه ما مدیران شهری است تا مطالبات شهروند محور را برآورده کرده و رضایت مردمی را به دست آوریم.
شهردار منطقه ۹ در ادامه بازدید خود با حضور در بوستان مادر و کودک(جرجانی) ضمن استقبال از فضای سبز و بوستان های موجود در ناحیه ۲ اظهار داشت: با توجه به رویکرد مدیریت ارشد شهری در خصوص تخصیص برخی از بوستان های شهر به مادران و کودکان برای حفظ امنیت و آرامش هر چه بیشتر خانواده ها، توسعه و تامین این فضاها در دستور کار مدیریت شهری منطقه نیز قرار دارد.
مرتضوی ضمن بازدید از بوستان شمشیری بر آموزش شهروندان و ضرورت فرهنگ سازی در حوزه پسماند و تفکیک زباله، خصوصا برای کودکان و نوجوانان تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت تفکیک پسماند باید مخازن تفکیک پسماند در بوستان ها به منظور نهادینه کردن فرهنگ و اصلاح الگوی تفکیک پسماند نصب شود.
شهردار منطقه ۹ ضمن بازدید از ورزشگاه شهید فراهانی، بر توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی و تفریحی تاکید کرد و افزود: محلات کم برخودارتر مانند برخی محلات ناحیه ۲ باید از نظر سرانه ورزشی، تفریحی و فرهنگی به وضعیت مطلوب برسد و این مهم نیازمند تلاش جمعی، پیگیری و هماهنگی بین حوزه های مختلف شهری است.
وی در ادامه از مددسرای امید بازدید به عمل آورد و گفت: اقدام مدیریت ارشد شهری برای جمع آوری معتادان متجاهر و افراد بی خانمان ارزشمند است، اما هدف نهایی ما در مجموعه شهرداری باید شناسایی فضاهای بی دفاع شهری و اقدام برای کاهش آسیب های اجتماعی باشد تا در نهایت نشاط اجتماعی و عمومی شهروندان حاصل شود.
شهردار منطقه ۹ همچنین بازدیدی از سایت پسماند و اسکان کارگری واقع در ناحیه ۲ به عمل آورد و با حضور در جمع کارگران شاغل در این دو مجموعه ضمن عرض خدا قوت و خسته نباشید به آنها از نزدیک در جریان در روند امور جاری این مراکز قرار گرفت.
خیابان دکتر بدرالزمان قریب، آخرین مقصد بازدید ۴ ساعته شهردار منطقه و مدیران شهری بود؛ مرتضوی ضمن استقبال از فراهم بودن چنین ظرفیتی در منطقه ۹، گفت: خیابان قریب با معماری خاص و انسان محور می تواند پاتوق اجتماعی- فرهنگی غرب پایتخت باشد.
وی ادامه داد: خیابان غذا ایده ای جذاب است که می تواند گردشگران زیادی را به منطقه ۹ جذب کند، ضمن اینکه دیوارنگاری های این خیابان می تواند بوم هنر نقاشی، دیوارنگاری و طرح های هنری باشد تا علاوه بر ایجاد فضای بصری زیبا، بوم نقاشی دیواری غرب پایتخت نیز لقب بگیرد.


انتهای پیام

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
کد خبر: 21433

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =