تشکیل کمیته بررسی دسترسی‌ بزرگراه‌های شمال تهران

شهردار منطقه یک به دنبال رفع مشکلات ترافیکی شمال تهران با رییس پلیس راهور تهران بزرگ تشکیل جلسه داد و در مورد تشکیل کمیته بررسی دسترسی های بزرگراه های شمال تهران، تکمیل طرح کار ویژه اصلی کارشناسی خیابان شهرداری و زیرگذر دو طبقه میدان تجریش و چند پروژه دیگر بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک،حمیدرضا حاجوی شهردار این منطقه در نشستی که با حضور  سردار محمد حسین حمیدی رییس پلیس راهور تهران بزرگ و علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه برگزار شد با تاکید بر محوریت اصلی اقدامات منطقه در راستای ساماندهی ترافیکی اظهار کرد: بزرگراه صدر، مدرس و چمران از جمله بزرگراه های پرتردد منطقه هستند که برای روان سازی ترافیک و ایجاد ایمنی بیشتر نیاز به بازنگری مجدد همه دسترسی ها دارد. بنابراین مقرر شد که کمیته‌ای برای بررسی و روانسازی تردد در بزرگراه های منطقه و به خصوص بزرگراه شهید آیت الله صدر تشکیل شود و نتیجه اش تا سه هفته آینده مورد بررسی مجدد قرار بگیرد. 

او همچنین در جلسه بررسی مشکلات ترافیکی منطقه یک به اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ و دو ماه اول سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود : برخورد با تخلفات ساکن ترافیکی نیازمند اجرای طرح های  اصلاح هندسی  بود که شهرداری با جدیت موفق شد شرایط ویژه برای برخورد با تخلفات ساکن ترافیکی و روانسازی حرکت با کمک پلیس راهور انجام بدهند که اقدامات انجام شده شهرداری منطقه یک مورد تقدیر فرمانده  پلیس راهور قرار گرفت. همچنین طرح فضاسازی وسط خیابان شهیدباهنر حدفاصل میدان نیاوران تا سه راه یاسر جهت تفکیک تردد غربی و شرقی خودرو ها و اقدامات دیگری که در این راستا  در نواحی ۲ و ۳ شهرداریمنطقه یک انجام خواهد شد نیز مورد بررسی قرار گرفت.

شهردار منطقه یک در این نشست طرح خیابان شهرداری و زیرگذر میدان تجریش  را کار ویژه اصلی منطقه دانست و گفت: توسعه دسترسی ها، اجرای پارکینگ های رو سطحی و زیر سطحی در میدان تجریش و بحث ویژه زیرگذر میدان تجریش از جمله طرح های مهم در منطقه یک است و مقرر شد مطالعات کارشناسی و اطلاعات تکمیلی این پروژه نیز توسط شهرداری منطقه یک و همکاران پلیس راهور در  مدت ۲ هفته انجام و نتیجه اش به اطلاع هیات رئیسه برسد.

 او ادامه داد: پروژه دیگر در منطقه یک، مربوط به بازگشایی کنارگذر زندان اوین بود که توجه ویژه می طلبد و در این جلسه فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ مساعدت برای همکاری در راستای این  هدف را اعلام کرد.

در پایان حاجوی به بیمارستان شهدای تجریش در منطقه به عنوان پروژه مهم یاد کرد و افزود:  یکی از مسائل مهم منطقه بیمارستان شهدای تجریش است. پارکینگ بیمارستان با مشکل کمبود جای پارک مواجه است و این مهم می طلبد اقدامات ویژه ای برای ساخت پارکینگ انجام شود. اکنون بیمارستان به دلیل کسری پارکینگ و نبود جای پارک به تعداد کافی تهدید ترافیکی برای منطقه و شهر تهران به شمار می آید.

انتهای پیام 

۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
کد خبر: 22015

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =