سی و هشتمین نشست کمیسیون معاونان محیط زیست و خدمات شهری برگزار شد

سی و هشتمین نشست کمیسیون معاونان محیط زیست و خدمات شهری مجمع کلانشهرها در هفته اول خرداد ماه ساری جاری به میزبانی شهرداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، سی و هشتمین نشست کمیسیون معاونان محیط زیست و خدمات شهری مجمع کلانشهرها در روزهای چهارم و پنجم خرداد ماه سال جاری به میزبانی شهرداری اصفهان با حضور معاونین کمیسیون محیط زیست و خدمات مجمع کلانشهرهای ایران و جمعی از مدیران ارشد شهرداری اصفهان برگزار شد.

علی قاسم زاده، شهردار اصفهان در این نشست مشارکت مردم را در مدیریت شهری یک اصل خواند و گفت: امروز شهرها در جهان در حرکت از مراحل صنعتی شدن و شهرهای پاک به شهرهای فرهنگی رسیده اند و شهرهای سرآمد شهرهای جهان شده اند. شهر فرهنگی براساس نهادهای فرهنگی‌ و رخدادهایش ارزیابی می‌شود. در این شهر مسائل با نگاه فرهنگی بررسی می شود و همه چیز در تکنولوژی خلاصه نمی شود. در شهر فرهنگی سواد و فرهنگ شهرنشینی مردم باید رشد کند. در چنین شهری سطح مشارکت مردم در شهر یک اصل است. مردم باید شهر را از خود بدانند و احساس تعلق به آن داشته باشند.

همچنین در این نشست، علی نجفی، رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، نگاه فرهنگی را در روند اداره شهرها یک ضرورت دانست و با اشاره به مشکلات و نیازهای مشترک حوزه های شهری کلانشهرها گفت: مشکلات و نیازها فصل مشترک همه ماست و همین عامل می تواند کمک کند تا با همفکری و همکاری راهکارهای مناسبی بیاندیشیم.

وی افزود: هر کدام از ما در این کمیسیون ظرفیت‌هایی داریم که با هم افزایی در قالب به کارگیری ارتباطات گوناگون سازمانی و هم افزایی در استفاده از امکانات در یک راستا حرکت می کنیم چرا که حرکات پراکنده و یا موازی کاری باعث می شود برآیند عملکردها خنثی شود.

نجفی تاکید کرد:در مسیر نشست های مجمع باید به رویکردی برسیم که جلسه برای جلسه نداشته باشیم بلکه هدف جلسات تعیین شده باشد و کمیته ها فعال شوند و به طور منظم خوراک نشست ها را آماده کنند تا در سیاستگذاری نشست ها مورد استفاده قرار بگیرد.

گفتنی است؛ بررسی مدل های پیشنهادی در مورد مشارکت بخش خصوصی در حوزه خدمات شهری، بررسی نتایج نامه وزارت کشور در حوزه قانون هوای پاک و بررسی موارد احصاء شده در بودجه سال۱۴۰۱ در ارتباط با حوزه محیط زیست و خدمات شهری، از جمله موضوعاتی بود که در این نشست به آن پرداخته شد.

انتهای پیام 

۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
کد خبر: 22040

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =