ارسال همه رونوشت های ایمنی ساختمان ها به وزارت بهداشت؛ به زودی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ارسال همه رونوشت های ایمنی ساختمان های درمانی به وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش شهر، قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص اظهارنظر برخی از مسئولین شهری مبنی بر مشاهده بیمارستان های فاقد ایمنی در تهران، بیان کرد: اگر مسئولان شهری در تهران موارد فاقد ایمنی از بیمارستانهای تهران را دیده اند، چرا تاکنون رسما و به صورت مکتوب به ما گزارش نداده اند؟ می گویند که آتش نشانی مواردی را بررسی کرده، چرا به وزارت بهداشت این موارد، اعلام نشده است؟ اگر اعلام شده به کدام حوزه معرفی شده است؟

مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در واکنش به این خبر گفت: سازمان آتش نشانی طی بازدید های خود میزان ایمنی ساختمان ها را به مالکین و بهره برداران اعلام می کند.

او افزود: انتظار می رود مسئولین فنی و بازرسی وزارت بهداشت گزارشات آتش نشانی را گزارش دهند.

داوری تصریح کرد: یعنی وزارت بهداشت ساز و کار لازم را برای متوجه شدن نا ایمنی اماکن طبق دستورالعمل ها دارد اما اگر سیستم های بازرسی اعلام نمی کنند این آمادگی را داریم که به خود مسئولین وزارت بهداشت هم وضعیت ساختمان های درمانی را اعلام کنیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: فرآیند نظارت بازرسی و ایمنی به این گونه است که باید به مالکین و بهره بردار اعلام شود و به نظر ممکن است سیستم نظارت وزارت بهداشت این گزارشات را اعلام نکرده و قصد داریم رو نوشت همه اماکن درمانی را به وزارت بهداشت ارسال کنیم.

او ادامه داد: طبق ضوابط و دستورالعمل وزارت بهداشت مسئولین فنی این اماکن موظف هستند وضعیت ایمنی ساختمان ها را که از سوی آتش نشانی اعلام شده، گزارش بدهند. علاوه بر اینکه برای رفع مشکل باید اقدام کنند لازم است تا به وزارت بهداشت هم اعلام کنند.

به گزارش برنا مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به برخی نا هماهنگی ها گفت: مستقیما رونوشت وضعیت ساختمان های درمانی را به وزارت بهداشت ارسال خواهیم کرد. داوری در پایان تاکید کرد: از نظر ما اقداماتمان کافی بوده چرا که دستورالعمل های ثانویه در وزارت بهداشت وجود داشته است که مسئولین فنی و بازرسی وزارت بهداشت باید این گزارشات را انتقال می دادند.

۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
کد خبر: 2234

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =