استقرار حسابرسان داخلی در سازمان‌ها و شرکت‌ها برای نخستین بار

مدیر کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران گفت: در راستای اصلاح نظام حسابرسی با رویکرد شفاف سازی و استقرار حسابرسی (عملیاتی)، برای نخستین بار گروه های حسابرسی داخلی در سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه شهرداری مستقر شدند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران، ابراهیم باقی گفت: استقرار گروه های حسابرسی داخلی در سازمان ها، شرکت ها و موسسات تابعه شهرداری در راستای اجرای فرایند روشمند حسابرسی داخلی و مطابق با استانداردها و ابزارهای نوین حسابرسی داخلی صورت گرفته است.
باقی ادامه داد: استقرار واحد های حسابرسی داخلی در سازمانها، شرکت ها و موسسات تابعه برای نخستین بار است که در شهرداری تهران صورت گرفته و این اقدام در راستای ایجاد انضباط مالی و شفافیت می تواند اثر بخشی ، کارایی و تحقق اهداف سازمانی را در پی داشته باشد.
باقی در ادامه اظهار داشت: اداره کل امور مجامع  تحقق شفافیت و انضباط مالی را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده و استقرار حسابرسان داخلی در سازمان ها و شرکت ها و موسسات تابعه را یکی از گام های مهم در این زمینه می داند.
وی افزود: ایجاد ادبیات و فهم مشترک و وحدت رویه در حوزه حسابرسی و استانداردسازی این حوزه نیز از اهداف مهم این اداره کل است که برگزاری کارگاه های آموزشی حسابرسان داخلی متناظر نیز زمینه ساز این اقدام بوده است.

انتهای پیام 

۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
کد خبر: 22782

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =