مجلس موضوع فاضلاب منطقه ۲۲ را به‌ طور ویژه بررسی می‌کند/عزم دولت، پارلمان و شهرداری برای حل مشکل

رئیس فراکسیون مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی معضل فاضلاب منطقه ۲۲ را به شکل ویژه مورد رسیدگی قرار می دهد تا مشکل کمبود اعتبارات به نوعی برطرف شود.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، جلسه مشترکی بین سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ۲۲، محمد حسن کریمی مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران ، مسئولان سازمان محیط زیست و مسئولان فرمانداری تهران در ساختمان شهرداری این منطقه برگزار شد.

وحیدرضا محمدی در این نشست گفت: حجم بالای بارگذاری مجتمع های مسکونی در دو دهه اخیر موجب شده است تا شبکه فاضلاب شهری عقب بماند و در حال حاضر ۳۰ درصد شبکه فاضلاب شهری این منطقه مورد اجرا قرار گرفته که نسبت به سایر مناطق شهر تهران بسیار کمتر است، به طوری که بیشتر مناطق تهران بالای ۹۰ درصد شبکه فاضلاب شهری شان احداث شده است.

وی افزود: شهرداری تهران در این دوره از مدیریت شهری برای رفع این مشکل دو زمین برای احداث تصفیه خانه به شرکت فاضلاب استان تهران اهدا کرده است تا گامی برای رفع این مشکل برداشته شود، اما کمبود اعتبار یک عزم همگانی بین بخشی را می طلبد.

شهردار منطقه ادامه داد: در این محدوده از تهران دو هزار و ۸۰۰ هکتار فضای سبز شهری وجود دارد که با راه اندازی این تصفیه خانه ها می توان از پسآب آن آب فضای سبز موجود را تامین کرد؛ بنابراین با این اقدام هم معضل زیست محیطی و خطرات برطرف خواهد شد و هم آب فضای سبز شهری تامین می شود.

در ادامه این نشست سمیه رفیعی نیز گفت: مجلس شورای اسلامی معضل فاضلاب این منطقه را به شکل ویژه مورد رسیدگی قرار می دهد تا مشکل کمبود اعتبارات به نوعی برطرف شود.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در کمیسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی موضوع فاضلاب منطقه ۲۲ را از وزیر نیرو پیگیری و بررسی کرده ایم و خوشبختانه یک عزمی برای رفع آن بین دولت، مجلس و شهرداری به وجود آمده است و جای تقدیر دارد که مدیریت شهری در این دوره اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

کریمی نیز در این جلسه گفت: سرعت ساخت و ساز که در این منطقه رخ داده موجب عقب ماندگی شبکه فاضلاب شهری شده است که جا دارد برای رفع این معضل یک اعتبار ویژه در نظر گرفته شود.

گفتنی است، پس از این نشست مسئولان به شکل میدانی از وضعیت فاضلاب شهری این منطقه بازدید میدانی داشتند و بررسی های کارشناسی و پیگیری هایی برای سرعت بخشیدن به احداث تصفیه خانه فاضلاب خرگوش دره صورت گرفت.

انتهای پیام

۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۳
کد خبر: 22928

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =