تبادل دو هزار و ۱۰۰ موافقت‌نامه بودجه ۱۴۰۱ برای نخستین بار در موعد قانونی/اصلاح و بازنگری ردیف‌های بودجه‌ای شهرداری تهران

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران از مبادله ۲۱۰۰ موافقت نامه بودجه سال ۱۴۰۱ با واحدهای شهرداری تهران برای نخستین بار در موعد قانونی و اصلاح و بازنگری ردیف های بودجه ای شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، امیر شهرابی در کارگروه اصلاح و بازنگری ردیف های بودجه ای شهرداری تهران که با حضور برخی از معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مناطق ۲۲گانه برگزار شد؛ اظهار داشت: بر اساس ماده ۳ تبصره ۲ بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران، تمامی مناطق، واحدهای اجرایی، سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته به شهرداری ملزم به مبادله موافقت نامه های بودجه حداکثر تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۱ هستند که در سنوات گذشته این امر با تاخیر و در طی سال انجام می پذیرفت اما امسال برای نخستین بار تمامی موافقت نامه های بودجه ای در مهلت قانونی مقرر با واحدهای شهرداری تهران مبادله شد.
وی تعامل حداکثری با مناطق۲۲گانه به منظور پیشبرد هر چه بهتر فعالیت ها و سیاست های مدیریت شهری را از رویکردهای اداره کل برنامه و بودجه دانست و افزود: امسال بناداریم ضمن بازنگری در تبصره ها و تغییر در فرایند بودجه ریزی، کارگروه ها و کمیته های موضوعی را به منظور اصلاح ساختار بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۲ تشکیل دهیم.
مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران با اشاره به ابلاغ بودجه نقد و غیرنقد امسال بر اساس پیشنهاد مناطق افزود: در تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ مناطق ۲۲گانه تعیین میزان سهم اعتبار نقد و غیرنقد تمامی ردیف های اعتباری به مناطق واگذار شد تا با توجه به منابع غیرنقد و تجربیات سالهای گذشته، ردیف های اعتباری که امکان ثبت اسناد و کارسازی غیرنقد در آنها وجود دارد؛ تعیین کنند و پیشنهاد اعتبار غیرنقد ردیف را از طریق سامانه تدوین بودجه اعلام کنند.
وی، تدوین شیوه نامه برنامه عملیاتی مناطق، راه اندازی سامانه برنامه عملیاتی مناطق، اخذ و جمع بندی برنامه عملیاتی مناطق در سال ۱۴۰۱، بازدید پروژه های غیرمستمر مناطق، راهبری اسناد توسعه محلات مناطق ۲۲گانه اخذ و جمع بندی پروژه های توسعه محله ای مستمر و غیرمستمر و ارائه به شورای اسلامی شهر تهران جهت تصویب و تدوین دستورالعمل پروژه های توسعه محله ای را از مهمترین اقدامات اداره کل برنامه وبودجه در مناطق ۲۲گانه برشمرد.
شهرابی، همکاری در کارگروه ها و کمیته های موضوعی بودجه و ارائه پیشنهادات کارشناسی برای اصلاح و بازنگری ردیف های بودجه ای را از معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مناطق ۲۲گانه خواستار شد.
طی این نشست علیرضا کرمی، معاون نظارت بر اجرای بودجه مناطق اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران نیز در خصوص ساماندهی کدهای اعتباری، ادغام کدهای مشابه، کاهش ردیف های غیرضروری، اصلاح عناوین و استفاده بهینه از منابع محدود نیز توضیحاتی را با اشاره به نمونه های موجود ارائه داد.
در پایان این نشست، معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران نیز دغدغه ها و پیشنهادات خود را در حوزه برنامه و بودجه به ویژه اصلاح و بازنگری ردیف های بودجه ای مطرح کردند.

انتهای پیام 

۱۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸
کد خبر: 23239

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =