اگر نشست‌های سرمایه‌گذاری به نتیجه برسد، مردم دیگر شهرها نیز سود می‌برند/ بافت فرسوده یکی از بهترین فرصت‌های تهران برای سرمایه‌گذاری

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مجموعه مدیریت شهری برای پذیرش سرمایه گذارانی که به دنبال این هستند که سرمایه خود را برای آرامش و آسایش شهر و بهره وری خود به کار بگیرند، آمادگی دارد.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در آیین افتتاحیه همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر نیاز کشور به سرمایه گذاری، اظهار کرد: با توجه به این موضوع، شهر نیز به سرمایه گذاری نیازمند است. شهر چندان حرکت جهش گونه ای بدون سرمایه گذاری نخواهد داشت و به جای مهمی نخواهد رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه باید عقب ماندگی های موجود جبران شود، تصریح کرد: البته اقدامات خوب زیادی انجام شده است و به ویژه در تهران شاهد هستیم که در ۱۰ سال گذشته حرکات مثبتی صورت گرفته اما هنوز به اقدامات بیشتر نیاز داریم که از سطح سرمایه گذاری شهرداری فراتر می رود و باید از توان سرمایه گذاران استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه آنچه تاکنون در خصوص جذب سرمایه گذار اتفاق افتاده به جای خوبی نرسیده و کارنامه درخشانی نداشته است، یادآور شد: سرمایه گذاران به خوبی جذب نشده اند و متاسفانه به دلیل اینکه قراردادها به خوبی مطالعه نشده عموما به اختلاف منجر شده است.

چمران با اشاره به تهیه نشدن مقدمات در سرمایه گذاری ها، خاطرنشان کرد: طولانی شدن مدت سرمایه گذاری و اختلافات موجب می شود به نتایج خوبی نرسیم و نتوانیم شاخص های خوبی ارائه دهیم بنابراین همکاران ما تلاش کردند که اقدامات را با مبنای علمی آغاز کنند تا بتوانند چیزی را ارائه دهند که قابل اجرا باشد و مشکلی برای خود و سرمایه گذار ایجاد نکنند.

وی به وجود گود برج میلاد اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری اجرای طرح در این منطقه را پذیرفت اما قبل از اینکه مبانی مشخص شود گودبرداری آغاز شد و به شرایطی منجر شد که باید سرمایه زیادی هزینه کنیم تا گود را پر کنیم و یا برای پروژه های آینده سرمایه‌گذاری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: همکاران ما در این مدت تلاش خوبی در این زمینه داشتند و امیدواریم نتیجه مثبتی نیز به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران از نقاط مختلف حضور پیدا کرده و بهره برداری خوبی نیز دارند، یادآور شد: شهرداری باید با سرمایه‌گذاران همکاری کند و از پروژه های بازاری جلوگیری شود. به عنوان مثال در ساختمان سازی باید از بساز و بفروش که آراستگی در آنها لحاظ شده عبور کنیم و به ساختمان های ایمن و پایدار برسیم تا هم سود سرمایه گذار و هم رفاه شهروندان تأمین شود.

چمران با تأکید بر اینکه تهران زمینه های سرمایه گذاری خوبی دارد، گفت: ۱۲ هزار هکتار بافت فرسوده و ناپایدار در تهران وجود دارد که از بهترین فضاها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. در این سرمایه گذاری کسی که بتواند تجمیع کند و به جای املاک ریزدانه به بلوک های بزرگ بیاندیشد گسترش شهری ایجاد خواهد کرد و خدمات شهری مختلف و آرامش مردم در این مسیر تأمین خواهد شد.

وی ادامه داد: در اضافه طبقات در بافت فرسوده می توانیم شاهد سود سازندگان باشیم و همه به سود عادلانه خود برسند. این فضا بسیار گسترده است و در این زمینه اقدامات بسیار زیادی می توان انجام داد که به آبادانی شهر منجر خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به عدم استفاده صحیح از برخی مجتمع های ایستگاهی مترو، خاطرنشان کرد: سرمایه گذار در این زمینه می تواند اقداماتی را انجام دهد که هم خود به سود برسد و هم شهرداری طرح هایش را پیش ببرد. تهران آماده پذیرش سرمایه گذاری است و امیدواریم سازمان سرمایه گذاری به این افراد به عنوان یک شریک، دوست و همراه موافق نگاه کند.

وی اضافه کرد: سرمایه گذار باید تشویق شود تا بتواند سرمایه خود را در مسیری هزینه کند که به سود مورد نظر خود برسد. این اتفاق شدنی است. دلیل اینکه برخی سرمایه گذاری ها با شکست مواجه شدند، این بوده که زمینه های بهره وری و بهره برداری در آن ایجاد نشده است.

چمران با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران برای پذیرش سرمایه گذارانی که به دنبال این هستند که سرمایه خود را برای آرامش و آسایش شهر و بهره وری خود به کار بگیرند، آمادگی دارد، گفت: مصوباتی از گذشته در این زمینه وجود داشته که امیدواریم مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با تأکید بر ظرفیت بالای بخش گردشگری برای سرمایه گذاری، یادآور شد: تهران ظرفیت های متعددی دارد که مردم با آن آشنایی ندارند. شهرداری این ظرفیت ها را در بسته های خود آماده کرده است که سرمایه گذاران از این ظرفیت ها آگاه شوند. اگر این نشست های سرمایه گذاری به نتیجه برسد، مردم دیگر شهرها نیز سود خواهند برد.

انتهای پیام/

۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
کد خبر: 23385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =