قرارگاه اجتماعی آسیب‌های اجتماعی نوجوانان در پایتخت تشکیل می‌شود

مدیرعامل سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران در نشست تخصصی و مشورتی پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوجوانان که به میزبانی منطقه۲ برگزار شد، از تشکیل قرارگاه اجتماعی آسیب های اجتماعی نوجوانان خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، نشست تخصصی و مشورتی پیشگیری از اسیب های اجتماعی نوجوانان که با حضور مدیرکل سلامت شهرداری تهران،مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات اجتماعی ،سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ،مدیران آموزش شهروندی و جمعی از نوجوانان شهر تهران به میزبانی منطقه ۲ برگزار شد.
احمد احمدی صدر، مدیرعامل سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران نیز دراین نشست گفت: متاسفانه امروز  مواد مخدر صنعتی به دلیل قیمت پایین به راحتی دردسترس نوجوانان قراردارد و این تهدیدی بزرگ برای این نسل است و با توجه به برنامه های مدیریت شهری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی پیشنهاد می شود قرارگاه اجتماعی دراین زمینه و با حضور خود نوجوانان تشکیل شود.
وی با بیان اینکه نسل دهه ۸۰ به دلیل آگاهی و دانشی که دراختیار دارند می توانند در برابر تهدیدهایی که زندگی و آینده آنها را هدف گرفته است ایستادگی کنند،افزود: با تشکیل قرارگاه اجتماعی این فرصت فراهم می شود دغدغه های نوجوانان توسط خود آنها بررسی و راهکاراهای موثر دست یافت .


کانون نوجوانان شهر تهران ایجاد می شود


مهدی امیری،  مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران دراین نشست با اشاره به تاکید شهردار تهران  در برنامه ریزی واهتمام جدی در موضوع  کاهش آسیب های اجتماعی گفت: با توجه به  دغدغه های مطرح شده مبنی بر اینکه  آسیب های اجتماعی،نسل نوجوان را تهدید می کند ، کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی تشکیل و در پی آن برگزاری نشست تخصصی و مشورتی با گروه های هدف در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی اولویت برنامه های آموزش شهروندی است چرا که بهترین راهکار برای کاهش آسیب ها ،برنامه های آموزشی، آگاهی بخشی و  اقدامات پیشگیرانه است.
وی درادامه به ایجاد کانون نوجوانان در محلات اشاره کرد و گفت: به منظور ایجاد ساختارهای مشارکت جویانه در محلات ،کانون نوجوانان با هدف ایجاد زمینه مناسب برای تبادل آگاهی ،بهره مندی از نظرات آنها و شکوفایی استعدادهای بالقوه و خلاقیت‌های فردی و گروهی دانش‌آموزان تشکیل می شود.
اکرم رجای ،سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه دو در ادامه این نشست ضمن تشریح برنامه های اجرایی در حوزه آموزش شهروندی و آسیب های اجتماعی بر آمادگی منطقه دو برای اجرای برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوجوانان تاکید کرد.

انتهای پیام

۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
کد خبر: 24231

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =