پروژه‌های جدید شهرداری براساس دستورالعمل‌های ابلاغی پیشنهاد و تصویب می‌شوند

مدیرکل برنامه وبودجه شهرداری تهران در نشست های مجزا با مدیران کل برنامه ریزی معاونت های تخصصی شهرداری و معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مناطق ۲۲گانه دستورالعمل ابلاغی پیشنهاد و تصویب پروژه های جدید شهرداری تهران را تشریح کرد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، امیر شهرابی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ابلاغی پیشنهاد و تصویب پروژه های جدید و تشریح آن در شورای معاونین شهردار تهران اظهار داشت: از آنجایی که پروژه های شهرداری تهران در سنوات قبل معمولا به دلیل فقدان پیش مطالعه و عدم ارائه توجیهات فنی، اجتماعی، زیست محیطی و ... با چالش هایی در اجرا مواجه بوده است دستورالعمل مذکور توسط اداره کل برنامه و بودجه در راستای مرتفع ساختن این معضلات تهیه و توسط شهردار تهران به واحدهای ذیربط ابلاغ شد.

وی با تاکید بر ایجاد وحدت رویه در فرآیند پیشنهاد و تصویب پروژه‌های جدید افزود: با اجرای شیوه جدید، ضمن   حرکت در مسیر دانش محور و جلوگیری از اعمال سلایق بخش‌های مختلف، نیازسنجی و امکان سنجی دقیق در تعریف پروژه ها و انجام مطالعات اولیه قبل از پیشنهاد پروژه های جدید به درستی و به موقع صورت خواهد گرفت.

مدیرکل برنامه وبودجه شهرداری تهران با اشاره به پیش نیازهای تعریف پروژه های جدید در شهرداری تهران تصریح کرد: از این پس باید پیوست ها و توجیهات زیست محیطی، اجتماعی- فرهنگی، فنی، اقتصادی، پدافند غیرعامل و عدالت قبل از اخذ ردیف اعتباری و اجرایی شدن پروژه ها تهیه شود.

به گفته شهرابی، از این پس هر پروژه ای در شهرداری تهران قبل از آغاز باید فرایند پیشنهاد و تصویب را طبق دستورالعمل ابلاغی طی کند  تا در فصل پیشنهاد بودجه در بودجه سال آینده گنجانده شود.

وی همکاری ادارات کل تایید کننده پروژه های جدید شهرداری تهران را خواستار شد و گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، الزامات و مطالعات توجیهی پروژه‌های پیشنهادی توسط واحدهای ذی مدخل تأیید می شود و از این طریق و از هدر رفت منابع و موازی کاری سازمانی جلوگیری خواهد شد.

مدیرکل برنامه وبودجه شهرداری تهران خاطرنشان ساخت: تا پایان شهریور ماه باید درخواست ها و توجیهات پروژه های جدید در مجموعه های تایید کننده نهایی و به اداره کل برنامه و بودجه اعلام شود.

شهرابی، در ادامه توضیحاتی در خصوص ساختار و شرح وظایف کارگروه های مناطق ۲۲گانه و معاونت ‌های ‌تخصصی، کمیسیون ‌های منطقه ای و فرامنطقه‌ای و گردش کار انجام پیشنهاد و تصویب پروژه های جدید در شهرداری تهران ارائه داد.

همچنین، مدیران کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت های تخصصی شهرداری تهران و معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مناطق نظرات و پرسش های خود را در خصوص دستورالعمل ابلاغی پیشنهاد و تصویب پروژه های جدید مطرح کردند.

گفتنی است؛ نشست های تشریح دستورالعمل ابلاغی پیشنهاد و تصویب پروژه های جدید شهرداری تهران به صورت مجزا برای مناطق و معاونت ها با حضور محمدحسین شیخ حسن مدیرکل دفتر پایش برنامه،کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد، هدی صادقی مدیرکل دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار، محمد امیرآبادی، عمادالدین سخایی، میثم عنقایی، سیدسعید علوی، علی اسماعیل پوران، رضا محمدی و زهرا جلیلوند مدیران کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت های حمل و نقل و ترافیک، مالی و اقتصاد شهری، خدمات شهری، شهرسازی و معماری، اجتماعی و فرهنگی، هماهنگی امور مناطق و فنی و عمرانی، جلال الدین صدری معاون برنامه ریزی، مالی و اداری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و معاونین برنامه ریزی و سرمایه انسانی مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران برگزار شد.

انتهای پیام 

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
کد خبر: 24562

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =