شرکت خاکریز آب شهر تهران متولی روان‌آب‌های پایتخت شود

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم تولی گری شرکت خاکریز آب شهرداری تهران درباره روان آب‌های تهران از تلاش مدیریت شهری جهت تغییر اساسنامه این شرکت برای تولی گری موضوع روان آب‌ها خبر داد.

به گزارش شهر، مهدی پیرهادی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره موضوع مهار و کنترل روان آبها و استفاده بهینه از آنها گفت: شرکتی در شهرداری تهران ذیل معاونت فنی و عمرانی وجود دارد به نام خاکریز آب که به اعتقاد من می‌تواند تمامی موضوعات مرتبط با روان آب‌ها را تولی گری کند.

وی افزود: البته باید اساسنامه این شرکت تغییر کند و نسبت به تولی گری تمام موضوعات مرتبط با روان آب‌ها اختیار لازم را داشته باشد در حقیقت هم اساسنامه جامع تر و پویا تری داشته باشد و هم بتواند در موضوع روان آب‌ها ورود جدی داشته باشد. بر همین اساس به صورت جدی موضوع روان آب‌ها در شهر تهران را پیگیری کردیم و مقرر شد در این مسیر شهرداری تهران اساسنامه‌ای جامع‌تر و کامل‌تر برای شرکت خاکریز آب تدوین کند که این مهم در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: قطعا در دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران موضوع روان آب‌ها  و استفاده بهینه از آنها برای حصول نتیجه مناسب پیگیری خواهد شد و در همین راستا تغییر اساسنامه شرکت خاکریز آب را دنبال می‌کنیم. حدود دو ماه پیش این مسئله در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران پیگیری و جلسات آن برگزار شد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: گزارشی درخصوص مسئله روان آب‌ها و شرکت خاکریز آب شهرداری تهران توسط دو کمیسیون سلامت و برنامه و بودجه شهرداری تهران آماده شده است که به ریاست شورا انعکاس داده شده است.

به گفته پیر هادی؛ در حقیقت نظر کارشناسی ارائه شده تا نسبت به موضوع مهار و استفاده بهینه از روان آب‌ها اقدامات موثر انجام شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
کد خبر: 24675

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =