اهمیت مدیریت بحران مناطق در تمرین رفتار مناسب در برابر زلزله

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در نشست دورمیزی تمرین رفتار مناسب در برابر زلزله بر اهمیت جایگاه مدیریت بحران در مناطق، نواحی و محلات شهر تهران تاکید کرد و یادآور شد: برای آن که حضور نخبگان در مدیریت بحران برای مردم خروجی داشته باشد، تصمیمات و برنامه‌ها باید در سطح مناطق اجرا و عملی شوند.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، علی نصیری با اشاره به اهمیت تقویت سیستم مدیریت بحران و تقویت مرکزیت این سیستم به منظور انتقال برنامه‌ها در  سطح مناطق به جایگاه نیروهای داوطلب واکنش اضطراری در این سیستم و اهمیت حضور آنها اشاره کرد و گفت:  مکانیسم انتقال پیام باید از EOC به مدیران بحران مناطق و از مدیران بحران به گروه‌های دوام منتقل شود.

 به گفته نصیری؛ ارسال پیام به مردم، بخشی از سامانه هشدار سریع و در ارتباط با بخش محلی این سامانه معنا پیدا می‌کند که نتیجه آن پناه گرفتن مردم است و اگر این اتفاق رخ ندهد، نشان دهنده نقص این سامانه است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت برگزاری تمرین‌های دورمیزی ماهانه به منظور افزایش آمادگی تاکید کرد و افزود: بعد از برگزاری تمرین  باید درس‌آموخته آن را مرور کرد، نقاط قوت و نقاط قابل بهبود را شناسایی کرد  و در نهایت مصوبات و درس‌آموخته‌ها را پیگیری کرد.

 در ادامه این نشست، مجید آرون معاون آمادگی و عملیات سازمان به تشریح سناریوی مانور پرداخت و نحوه اجرای آن را توضیح داد.

انتهای پیام 

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
کد خبر: 24756

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =