خط مقدم مواجهه شهرداری‌ها با مردم حوزه حمل و نقل است/ توسعه حمل ‌و نقل عمومی از برنامه‌های مهم مدیریت جهادی است

نخستین نشست هم اندیشی و مدیریت دانش پیرامون بررسی وضعیت موجود و مدیریت ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور با شورای عالی استان ها برگزار شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی ‌اموربین الملل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران،احسان متولیان در نخستین نشست هم اندیشی ومدیریت دانش ،پیرامون بررسی بررسی وضعیت موجود و مدیریت ترافیک شهری وحمل و نقل عمومی که با حضور پرویز سروری رییس شورای عالی استان ها و روسای کمیسیون عمران و حمل ‌ونقل عمومی برگزار شد گفت: یک خلا بزرگی را در شورای عالی استان ها حس می کردیم که بحث ارتباط مابین شوراها وشهرداری ها در بحث تخصصی آموزشی است.عزیزانی که در شوراها با رای مردم انتخاب می شدند شناختی از حوزه تخصصی پیدا می کردند و بالعکس همکارانی که در شهرداری ها مشغول می شدند وظایف شوراها وکمک های متفاوتی را می توانند انجام دهند که در نهایت به نفع شهروندان و شهرداری های کلانشهرها تمام می شود.

متولیان با تاکید بر اهمیت آموزش در حوزه حمل و نقل شهری گفت: حوزه حمل ‌ونقل یکی از مهم‌ترین حوزه های تمام شهرداری هاست و ارتباط مستقیم با شهروندان و عملکرد آنها  دارد و آموزش بهتر و سریعتر می توانند در اختیار آنها قرار می گیرد.

دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با اشاره به تدابیر وزارت کشور در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: وزارت کشور در دوره جدید مدیریت شهری در زمینه حمل ‌ونقل عمومی دو تدبیر خوبی داشته است؛ تدبیر اول در زمینه گرایش شهرداری ها از حوزه‌های گرانقیمت مثل مترو به سمت حوزه های کم هزینه تر و بهروری بیشتر مثل اتوبوس  و ون است.این بزرگ‌ترین خدمت است که وزارت کشور در دوره مدیریت جدید این تدبیر را داشته و خدمت بزرگی به شهرداری ها داشته است.تدبیر دوم وزارت کشور در زمینه همکاری با حوزه حمل و نقل عمومی ،تامین ۸۰درصد هزینه های دستگاه اتوبوس شهری است که دولت برای شهرداری ها انجام داده است.

متولیان با اشاره به دو سیاست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران گفت:ما در مجمع در زمینه حمل ‌ونقل دو تا سیاست را پیش میبریم؛ یک اینکه خرید اتوبوس های کارکرده مورد تایید وزارت صمت و وزارت کشور و معرفی به خودروسازان داخلی جهت ارائه خدمات و تسهیلات پس از فروش رادر برنامه خود داریم. دوم راه اندازی سامانه جهت شناسایی نیازهای شهرداری که این امر منجر به تخفیفات به فروشندگان در راستای کمک به ناوگان عمومی است.

دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با تاکید بر توسعه حمل و نقل شهری گفت:خط مقدم مواجهه شهرها با مردم حوزه حمل ‌ونقل است که در مدیریت جهادی دوره جدید اصل کار را بر توسعه حمل و نقل عمومی گذاشته اند که در دغدغه همه شهروندان است، و در دوره کرونا این مورد بیشتر مسئله ساز شد که شوراهای شهر می توانند در سیاست های اجرایی به شهرداری ها کمک کنند.

متولیان در ادامه سخنان خود گفت:اینکه شوراهاچه کمکی‌در حوزه حمل و نقل عمومی به شهرداری می توانند داشته باشند و یا شهرداری ها چه استانداری در زمینه حمل و نقل عمومی را باید رعایت کنندکه به سطح عمومی کشیده نشود و دغدغه مردم نشود را تلاش داریم با جلسات هم اندیشی و تعاملات مستمر شورای عالی استان ها و مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به نتیجه مطلوب برسیم.

انتهای پیام 

۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱
کد خبر: 24809

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =