رای دیوان عدالت اداری هیچ ارتباطی به انتصاب شهردار تهران ندارد/ مدیریت شهری با جدیت پیگیر مسأله قطع درختان است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص رای دیوان عدالت اداری که بر اساس آن همه شهرداران شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت از جمله تهران باید دارای سوابق مرتبط شغلی باشند، اظهار کرد: این رای هیچ ارتباطی به آقای زاکانی ندارد و وی از شهرداری نخواهد رفت.

به گزارش خبرنگار شهر، مهدی چمران در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه با بیان اینکه همه ساله در فروردین و اردیبهشت‌ماه میزان تحقق بودجه پایین است، اظهار کرد: امیدواریم روند تحقق بودجه بهبود پیدا کند.

وی با اعلام اینکه آسایش و آرامش مردم و عدالت اجتماعی برای شورا و شهرداری اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: ۸۵ جلسه در شورا برگزار و ۲۹ طرح و ۴۲ لایحه شهرداری اعلام وصول شد. شورای ششم ۶۴ مصوبه داشته و شش پاسخ اعتراض به هیات تطبیق فرمانداری داده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یک رای در هیات تطبیق به نفع ما صادر شده و رای دیگر همچنان مسکوت است تا ببینیم تصمیم مجلس شورای اسلامی در خصوص کمیسیون ماده ۱۰۰ به کجا می‌انجامد، اظهار کرد: آنچه مشخص است این رای نیز به نفع شوراست.

وی با اشاره به مصوبه ۲۲۲ باغ در شورای ششم یادآور شد: زمانی که شورا کار خود را آغاز کرد، پرونده انبوهی از باغات باقی مانده بود اما هم اکنون باغات به روز بررسی می‌شود.

چمران با بیان اینکه سال گذشته رای یک پرونده نیز به نفع باغات صادر نشده است، خاطرنشان کرد: سال ماقبل آن نیز دو پرونده در جنوب شهر پروانه دریافت کردند و رکود ساختمانی را در این بخش ایجاد کرد. ما با تعصب و به شدت دنبال این هستیم که هیچ درختی قطع نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: تهران در گذشته یک باغ شهر بوده و هم اکنون به شهر سیمان و آجر تبدیل شده است. نباید به درختان با بغض و کینه و عداوت نگاه کرد و باید برای تکثیر آن کوشید.

وی به نامگذاری ۸۴ معبر در تهران طی یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: ۱۲۵ نماینده شورا در بخش های مختلف معرفی شدند، ۲۳۷ تذکر از سوی اعضا شورا و ۳۰ نطق پیش از دستور ثبت و سه مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی برگزار شد.

چمران یکی از رویکردهای شورا را ارتباط مستمر و مداوم مردم با اعضای شورا دانست و افزود: اعضای شورا در جمع مردم و دستگاه‌ها و سازمان‌ها حضور پیدا کردند و ارتباط مردمی در این دوره شکل گرفت تا درک صحیح و شفاف از مشکلات مردم حاصل شود.

وی با بیان اینکه شاید کمتر شدن فاصله بین جنوب و شمال تهران عملی نباشد، خاطرنشان کرد: نمی‌توان انتظار داشت که در سه یا چهار سال این فاصله را کمتر کرد.

چمران با تاکید بر اینکه قاعدتا باید شهرداری‌های مناطق شمال تهران بودجه بیشتری داشته باشند، گفت: در دیداری که با شهردار منطقه ۱۸ داشتیم اعلام شد که بیشترین بودجه مناطق به این منطقه اختصاص پیدا کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: باید به کمک مردم شهر آمد تا بتوان مسائل و مشکلات را برطرف کرد. وقتی در مناطق جنوبی می‌بینیم که ساختمان‌ها نوسازی می‌شوند، موجب خرسندی ما می‌شود.

چمران با بیان اینکه نیاز است که برخی مسائل به دلایل خاصی در جلسات هم‌اندیشی مطرح شود، گفت: ناچاریم برخی مشورت‌ها را در جلسات هم‌اندیشی مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه به دبیرخانه توصیه کرده‌ایم که سیستمی طراحی شود تا جوابیه تذکرات را با پیگیری لازم از شهرداری دریافت کند، یادآور شد: در مواردی من مسائلی که در سطح شهر مشاهده می‌کنم به شهرداران مناطق اعلام کرده و تذکرات لازم را برای پیگیری می‌دهم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای رفع مشکل کانال عباس آباد شهرری، نامه‌ای به وزارت نیرو ارسال کردم، یادآور شد: متاسفانه هنوز هم مشکل این کانال برطرف نشده و اینجاست که باید از مطبوعات کمک بگیریم تا این کانال پوشیده شود. اگر قرار است پاسخ درستی به پرسش‌های ما ندهند، من مسئله را رها نخواهم کرد.

چمران در خصوص رای دیوان عدالت اداری که بر اساس آن آیین نامه انتخاب شهرداران فاقد اشکال قانونی تشخیص داده شده و همه شهرداران شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت از جمله تهران باید دارای سوابق مرتبط شغلی باشند، اظهار کرد: این رای هیچ ارتباطی به آقای زاکانی ندارد و وی از شهرداری نخواهد رفت.

انتهای پیام/

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 24935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =