هشدار شورای شهر به بانک مرکزی

شهر: در صورتیکه بانک مرکزی ظرف امروز و فردا(۲۹ تا ۳۰ تیر)، دستور انتشار یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت تامین اتوبوس و مترو را برای تهران توسط بانک رفاه صادر نکند، این اعتبار که مربوط به سال ۱۳۹۸، است، باطل خواهد شد و وضعیت فعلی اتوبوس ومتروی تهران نیز با چالش مواجه می شود.

به گزارش خبرنگار شهر، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی یکشنبه- ۲۹ تیر- درگذشت سهیل گوهری از همکاران ستاد سمن های شورا را به خانواده او تسلیت گفت و افزود: موج جدید بیماری کرونا موجب افزایش ابتلا، شرایط حاد بیماری و درگذشت شهروندان شده است و متاسفانه هم در بعد خودمراقبتی مردم و رعایت فاصله اجتماعی و هم از منظر تمهیدات مدیریتی کشور با چالش مواجه هستیم و اگر با همین روند هفته های اخیر شیوع کرونا افزایش یابد، زیرساختهای درمانی و سلامت کشور پاسخگوی بیماران نخواهد بود.

او ادامه داد: در این شرایط حمل ونقل عمومی یکی از گلوگاههای انتقال ویروس کروناست که با توجه به تعطیل نبودن فعالیتهای اقتصادی واداری با تصمیم ستاد ملی کرونا، تنها راه کاهش ابتلای شهروندان، افزایش ظرفیت سیستم حمل ونقل عمومی است که متاسفانه در سالهای اخیر با کاهش منابع و اعتبارات آن، کمبود ناوگان عمومی بشدت احساس می شود.

هاشمی گفت: روز گذشته و با تحویل آخرین قطارهای در دست ساخت شرکت واگن سازی تهران، این کارخانه مهم داخلی بدلیل اجرایی نشدن قرارداد ساخت ۶۵۰ واگن که مدتهاست در چرخه بورکراسی سیستم بانکی و دولتی مانده است، تعطیل شد. تعطیلی کارخانه واگن سازی تهران که بیش از هزار واگن را برای متروی تهران تولید کرده است، با وجود توصیه مقام معظم رهبری جهت حمایت از مترو در سال جهش تولید باید موجب شرمندگی مسئولان مربوطه شود.

رئیس شورای شهر گفت: انتظار روشن شهروندان تهرانی از مسئولان محترم بانک مرکزی و وزارت نفت، تسریع وتسهیل در بخش اعتبارات حمل ونقل عمومی تهران است، در صورتیکه بانک مرکزی ظرف امروز و فردا، دستور انتشار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت تامین اتوبوس و مترو را برای تهران توسط بانک رفاه صادر نکند، این اعتبار که مربوط به سال ۱۳۹۸، خواهد بود، باطل خواهد شد و وضعیت فعلی اتوبوس و متروی تهران نیز با چالش مواجه می شود.

هاشمی گفت: از وزارت نفت نیز که سرانجام در سال گذشته پرداخت یارانه ناشی از صرفه جویی سوخت توسط مترو را براساس مصوبه شورای اقتصاد از سال گذشته آغاز کرده است درخواست داریم با توجه به لزوم رعایت فاصله اجتماعی در مترو، در معیار پرداخت یارانه که براساس شرایط پیک مسافری قبل از کرونا بوده است تجدید نظر کرده و مبنای محاسبه پرداخت یارانه را در مترو با شرایط جدید و لزوم رعایت فاصله اجتماعی مورد تجدید نظر قرار دهد.

۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
کد خبر: 2570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =