۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
کد خبر: 2601

تصویب اهدای ‌بلیت رایگان مترو به نهادهای حمایتی

سال های گذشته تخفیفات بلیت مترو از ۵۰ تا ۹۰ درصد بود
تصویب اهدای ‌بلیت رایگان مترو به نهادهای حمایتی

شهر: اهدای کارت‌بلیت الکترونیک رایگان حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با ۱۲ رای موافق از ۱۴ عضو حاضر شورای شهر تهران به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار شهر، بهاره آروین در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی طرح «اصلاحیه ماده واحده مصوبه «نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» در پیشنهادی گفت: در بند (یک) تبصره (یک) این طرح درجهت تکریم والدین و همسران شهدا و جانبازان ۲۵ درصد به آنها بلیت الکترونیک رایگان اختصاص داده شده است اما در بند (چهار) برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته‌ایم. جایی که باید تخفیف دهیم اینجاست.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران تاکید کرد: فکر می کنم منطق تخفیفات این است که به نیازمندان کمک کرده باشیم؛ بنابراین بهتر است این درصدها را جابجا کنیم.

محسن هاشمی در واکنش به این پیشنهاد با بیان اینکه حدود ۴۲ پیشنهاد درباره طرحی که یک ماده واحده دارد وقت زیادی از صحن می گیرد و ضمنا ممکن است به لحاظ رسانه‌ای بازخوردهای مناسبی نداشته باشد، خواستار پس گرفتن پیشنهادات و واگذاری مسئولیت به کمیسیون تخصصی شد.

آروین در پاسخ به سخنان هاشمی بیان کرد: درست است که ورود صحن به یک سری از موارد با توجه به اینکه پوشش رسانه‌ای خوبی داده نمی‌شود و با برجسته‌سازی یا کمرنگ کردن برخی موارد باعث برداشت‌ها و پیامدهای غیرواقعی می‌شود. اما این نباید باعث شود شورا این مباحث را به درون کمیسیون‌ها برده و عملکردی غیرشفاف داشته باشد.

رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران گفت: در این طرح مشخص نیست با چه منطقی به هنرمندان برای تکریمشان ۵۰ درصد تخفیف داده شده و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که نیازمند واقعی هستند هم ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. آیا حتما باید از طریق حمل و نقل عمومی هنرمندان را تکریم کنیم؟

او با بیان اینکه طرح یادشده از منطق مناسبی برخوردار نیست، گفت: این طرح به نیازمند ۵۰ درصد تخفیف می‌دهد و برای کسی که قرار است صرفا تکریم شود کارت بلیت رایگان می‌دهد. یا به عنوان مثال با وجود اینکه در بند (دو) تبصره (یک) برای سالمندان ۶۵ سال به بالا تخفیف ۹۰ درصدی در نظر گرفته شده، در بند (هفت) مجددا به تخفیف ۹۰ درصدی برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران شهرداری اشاره شده است. چرا باید برای کارمندان خود امتیاز ویژه‌ای در نظر بگیریم؟ این مبالغ مربوط به همه شهروندان تهرانی است.

آروین گفت: اینکه کمیسیون تخصصی اصل مسئولیت را به عهده بگیرد اشکالی ندارد اما حداقل ای کاش در صحن شورا به تفاهم برسیم و آنگاه کمیسیون تخصصی به جزئیات بپردازد.

درنهایت پیشنهاد آروین مبنی بر رایگان شدن کارت‌بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با ۱۲ رای موافق از ۱۴ نفر از حاضران به تصویب رسید.

۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
کد خبر: 2601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =