پیام شهردار پایتخت خطاب به دست‌اندرکاران برگزاری حماسه باشکوه اربعین و مردم

شهردار تهران در پیام خود خطاب به تمامی دست‌اندرکاران برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: از مردم شریف و موکب‌داران عراقی، مسئولان خدوم به ویژه استانداران نجف و کربلا و جریان مردمی و قدرتمند حشدالشحبی و علی‌الخصوص مرجعیت محترم و گرامی کشور عراق که شرایطی را فراهم کردند تا این راهپیمایی عظیم و گسترده در ایـــن فضــای معنــوی رقم بخورد، تشکــر می‌کنم.

به گزارش خبرنگار شهر؛ علیرضا زاکانی در پیامی از تمامی دست‌اندرکاران برگزاری مراسم اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد. در پیام شهردار تهران آمده است: سال ها از قیام خونین عاشورا گذشته است، اما این راه تازه است و این خون می جوشد تا عالم را به دست حق و حقیقت بسپارد و بشریت را به طریق درست رهنمود سازد. راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) تبدیل به یک اجتماع جهانی برای آزادگان و علاقه مندان به عصمت و طهارت شده است. امروز کانون توجه پیروان راه حقیقی امام حسین (ع) به این حماسه جهانی است و گویای این مهم است که این چراغ هدایت، خاموش شدنی نیست و کشتی نجات به سر منزل مقصود هدایت می شود.

هدایت های رهبر عزیزتر از جانمان که فرمودند اربعین جهانی است و جهانی تر می شود و نگاه تمدنی به این حرکت پرشور و گسترش بزرگ که دل ملت ها و ادیان مختلف را به خود جلب کرده است، حکایت از این دارد که این راه روز به روز پرنشاط تر و پرشورتر خواهد شد؛ در ابتدا از ریاست جمهور، دولت خدمتگزار و به ویژه ستاد اربعین کشور تشکر می کنم؛ شورای شهر تهران و مدیریت شهری مفتخر است که پس از دو سال انتظار در پس همه گیری ویروس کرونا با شکل دادن ستاد اربعین حسینی توفیق خدمتی دوباره یافت.

اربعین نماد و مصداق یک حرکت حق محور، با محوریت تلاش مردمی است؛ لذا در ستاد اربعین شهرداری تهران بنا را بر حمایت و پشتیبانی بر حرکت های خودجوش مردمی نهادیم و تلاش کردیم میراث خدمتگزاری که پیش از ما علمش بر دوش گذشتگان ما بود را توسعه دهیم؛ امروز پس از دو ماه تلاش مداوم همکارانم در قرارگاه های خدمت حسینی و کمیته های تخصصی و در یک کلام در ستاد اربعین شهرداری بر خود واجب می دانم از تک تک این عزیزان تشکر و قدردانی کنم.

قدم اول تبلور این شوق خدمت به زائران حسینی در سنت حسنه و آیین بدرقه زائران و خادمان در مصلی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در تهران آغاز شد؛ به مرزهای شرقی و غربی کشور گسترش یافت و توفیق نامگذاری در سرزمین عتبات عالیات را در جای جای خدمتگزاری برایمان مهیا کرد؛ هرچند همکاران عزیزم و خادمان سیدالشهدا علیه السلام با خدا معامله کردند و ثواب خود را از ارباب بی کفن حضرت اباعبدالله الحسین می گیرند، لیکن برخود لازم می دانم از تلاش های خستگی ناپذیر همکارانم در قرارگاه های مرزی مهران، شلمچه، چذابه، خسروی و زرباطیه که با مدیریت جهادی شهرداران مناطق ۱۱، ۵، ۲، ۱۵، ۱، ۳و ۲۲ میسر شد، تشکر کنم.

بر خود لازم می دانم از مسئولان قرارگاه های خدمت در کربلا، نجف، کاظمین، سامرا، مسجد کوفه و طریق الحسین که با نقش آفرینی و مسئولیت پذیری معاونت اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری، هماهنگی امور مناطق، مدیرکل امور بانوان، شهرداری منطقه ۸، شرکت مترو، شهرداری منطقه ۱۰، سازمان زیباسازی، سازمان بسیج شهرداری، سازمان آتش نشانی، شرکت پیام رسا، شرکت شهر سالم و همکاران گروه سلامت، شهرداری منطقه ۲۱ و شهرداری مناطق ۱۳ و ۱۷ میسر شد، تشکر و قدردانی کنم. در همین جا وظیفه دارم از خدمات گسترده معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به ویژه اتوبوسرانی در مرزهای ایران و داخل خاک کشور دوست و همسایه کشور عراق تشکر کنم که با تسهیل خدمات رایگان برای زائران عزیز توانستند نقش موثری را برای این اتفاق بزرگ فراهم کنند.

سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های کمیته های تخصصی خدمات شهری، حمل و نقل، رسانه و ارتباطات، فرهنگی و اجتماعی، روابط عمومی و تعاملات، هماهنگی عراق، هماهنگی مرزها، بازرسی و حراست باعث شد تا بتوانیم به یک تجربه عملیات میدانی وسیع، گسترده، همگانی و چند وجهی دست پیدا کنیم که جای تشکر فراوان دارد؛ اقدامات ویژه ای که برای بار اول روی داد، هرچند پر زحمت بود، اما ثمرات فراوانی داشت؛ از شکل‌گیری قرارگاه زینبیون و خدمات خانواده محور در حوزه کودکان تا توسعه خدمت در کاظمین و راه اندازی پویش بین المللی سلام یا مهدی (عج) و کار مشترک میان ملت های جبهه مقاومت همگی از جمله اقدامات ارزشمندی است که جا دارد مورد تقدیر، تشکر و قدردانی قرار گیرد.

راهپیمایی عظیم جاماندگان اربعین حسینی در تهران نیز کار بزرگی بود که عملیاتی شد؛ همکاری عزیزان بسیج و سپاه، صدا و سیما، نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی همه و همه امکانی را فراهم کرد تا آنان که نتوانستند در این مسیر در کشور برادر و عزیزمان عراق همراه ما باشند، در تهران حماسه بیافرینند؛ محوریت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و مشارکت و همیاری دستگاه های دیگر برای ما زمینه ای فراهم کرد تا این حرکت گسترده و با شکوه در تهران انجام شود که با تمام وجود از تک تک عزیزان تشکر می کنم؛ از معاونت محترم مناطق، شهرداران مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶ و به ویژه شهرداری منطقه ۲۰ تشکر ویژه دارم.

از از پاکبانان عزیز، رانندگان، آتش نشانان جان فشان، عناصر فرهنگی و رسانه ای، عزیزان حوزه پسماند و تمام همکارانم تشکر می کنم که در کنار هم جبهه بزرگی از خدمت را گشودند؛ عزیزانی از معاونت های اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری، حمل و نقل و ... با هم کوشیدند تا این حماسه بزرگ را خلق کنند؛ بر اساس تجربه کسب شده و آسیب شناسی انجام شده به لطف الهی، ستاد اربعین را تبدیل به دبیرخانه دائمی اربعین حسینی در شهرداری خواهیم کرد تا با هماهنگی و انسجام بخشی و برنامه ریزی و رصد دائمی موضوعات بتوانیم نقشی موثرتر و عمیق تر در این مسیر ایفا کنیم؛ در نهایت از مرجعیت بسیج و مردم شریف و مسئولان خدوم عراق به عنوان میزبانان این رویداد جهانی تشکر می کنم.

حسن میزبانی و برنامه ریزی مداوم و گسترده و مشارکتی موکب داران عراقی و مردم فهیم و دلداده اهل بیت در این کشور بزرگ، مسئولان خدوم به ویژه استانداران نجف و کربلا و جریان مردمی و قدرتمند حشد الشحبی و علی الخصوص مرجعیت محترم و گرامی کشور عراق همه و همه شرایطی را فراهم کردند تا این راهپیمایی عظیم و گسترده در این فضای معنوی رقم بخورد که با تمام وجود از این عزیزان تشکر می کنم.

در آخر از آقا و مولایمان امام حسین(ع) خاضعانه و خاشعانه تشکر می کنم که لیاقت خدمت به زائران را به جمع همکاران ما داد و پیشانی شکر بر این خاک مقدس می سائیم که از ناحیه فضل و کرم خود این رزق و روزی را به ما داد؛ متوسل به وجود مقدس علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس می شوم که اجازه تداوم این خدمت در اختیار ایشان است و امید دارم این خدمات که همگی قطره ای است در کنار دریای بیکران خدمات مردم عزیز عراق و محبین اهل بیت علیهم السلام، مرضی رضای خداوند بزرگ قرار گیرد و توفیق یابیم روز به روز گام های بلندی در جهت تحقق زمینه سازی ظهور به فضل الهی برداریم.

اربعین ۱۴۰۱

انتهای پیام/

۲۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
کد خبر: 26444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =