طلب ۸۰۰۰ میلیاردی شهرداری از دولت برای جریمه‌های رانندگی

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران از طلب ۸۰۰۰ میلیاردی شهرداری تهران از دولت بابت عدم وصول سهم شهرداری تهران از محل جرائم راهتمایی و رانندگی خبر داد.

به گزارش شهر، علی خشنود در مورد وصول طلب شهرداری تهران از دولت بابت پرداخت حق السهم شهرداری از محل جرائم راهنمایی و رانندگی گفت: شهرداری تهران برای افزایش درآمدهای خود بر روی حوزه وصول جرایم راهنمایی و رانندگی تمرکز کردیم.

وی با بیان اینکه طلب شهرداری تهران سنواتی شده و بالغ بر ۱۰ سال است که حتی ریالی از این سهم را دریافت نکردیم، اظهارکرد: طلب شهرداری تهران از دولت تنها از محل وصول جرایم راهنمایی و رانندگی به ۸۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است که در ۱۰ سال اخیر حتی ریالی از آن به شهرداری پرداخت نشده است.

خشنود با بیان اینکه سه ماه است که پیگیری جدی را برای وصول این مطالبات از دولت داشتیم و نامه نگاری‌های مختلفی در این خصوص انجام شده است، افزود: آقای بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور نیز به این موضوع ورود کرد و استانداری نیز وارد شده و قرار شده در هیات دولت، آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه‌ای بدهد که این موضوع با بدهی‌های شهرداری تهاتر شود.

وی افزود: بر این اساس اگر شهرداری تهران بدهی بابت اوراق مشارکت، تامین اجتماعی و... به مجموعه‌های دولت داشته باشد با این مصوبه، طلب شهرداری از دولت بابت وصول جرایم راهنمایی و رانندگی تهاتر می‌شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
کد خبر: 26729

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =