امکان صدور ۶ هزار پروانه ساخت با بسته‌های تشویقی شهرداری تهران/ ساختمان‌های تاریخی و ارزشمند در ساصد حفظ می‌شود

شهردار تهران گفت: با توجه به بسته‌های تشویقی شهرداری تهران پیش‌بینی می‌شود ۶ هزار پروانه ساخت تا پایان سال صادر شود.

به گزارش خبرنگار شهر؛ علیرضا زاکانی در حاشیه آیین آغاز ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی- قرارگاه جهادی مسکن- که صبح امروز - شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱- در مجموعه جنگ افزارسازی (ساصد) منطقه ۱۳ برگزار شد، گفت: کل مجموعه ساصد ۱۷ هکتار است که ۱۱ هکتار از این پروژه به ساخت بوستان اختصاص پیدا می کند و طبق تفاهمی که با وزارت دفاع صورت گرفته مقرر شد ۲۰۶۰ واحد مسکونی در این مجموعه ساخته شود.
وی افزود: این پروژه بزرگترین اتفاقی است که به یاری خداوند در منطقه ۱۳ روی می دهد تا گره گشایی از زندگی مردم انجام شود که از وزارت دفاع تشکر می کنم‌.
شهردار تهران ادامه داد: ما امروز همزمان در مناطق ۱، ۴ و ۲۲ افتتاح داریم و جمعا ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی آغاز می شود.
وی بیان کرد: پروژه ساخت مسکن که در منطقه ۱۳ امروز کار ساخت آن آغاز شد، برای کارکنان وزارت دفاع است و ۱۱ هکتار آن در قالب پارک با رویکرد تامین سرانه های هفت گانه در اختیار عموم مردم قرار می گیرد.
زاکانی یادآور شد: همچنین تمام امکانات آموزشی در ۶ هکتاری که در اختیار وزارت دفاع قرار دارد، سرانه های خدماتی مانند آموزشی، سلامت و .... تامین می شود.
وی در پاسخ به این سوال که با ساخت این پروژه احتمال افزایش بار ترافیکی در خیابان پیروزی وجود دارد، تاکید کرد: نمای این پروژه به گونه ای است که محور پیروزی دچار بار ترافیکی بیشتری نمی شود. این پروژه در  بخشی که به سمت بزرگراه امام علی(ع) قرار دارد، ساخته می شود و قدر السهم شهرداری در سمت خیابان پیروزی است که تبدیل به بوستان و سرانه های خدماتی می شود.
شهردار تهران گفت: هر کاری که برای سازندگی در تهران انجام می دهیم، اتفاق بزرگی را در شهر رقم می زند؛ تمام موضوعات ترافیکی در این پروژه دیده شده و اتفاق بزرگی در منطقه ۱۳ محسوب می شود.
وی در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری تهران با توجه به اتمام مهلت قانونی دستگاه ها برای پیوستن به سامانه پنجره جهت ارائه خدمات عمومی هنوز متصل نشده است، افزود: ما از قبل در سامانه شفافیت حضور پررنگ داشته ایم و هم ناظر به سامانه پنجره واحد هستیم و قبل از اتمام موعد مقرر به وزارت ارتباطات اعلام کردیم و منتظر هستیم این تعامل و پیوستگی از سوی وزارت مربوطه اعلام شود. در واقع آنچه باید از سوی شهرداری تهران انجام شود، صورت پذیرفته است.
وی درباره حل مشکل ترافیکی خیابان پیروزی افزود: حتما به این مساله رسیدگی خواهیم کرد. نکته دیگری که وجود دارد این است که ترافیک شهر تهران یک موضوع جدیدی نیست. تلاش داریم با تقویت حمل و نقل عمومی گره ترافیکی شهر تهران را رفع کنیم که گام اول ما تاکید بر تقویت ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی و گام دوم توسعه مترو است.
وی درباره صدور ۶ هزار پروانه ساخت به رغم وجود ۲۰۰ هزار پلاک فرسوده در تهران ادامه داد: ۲۰۰ هزار پلاک فرسوده ای که به آن اشاره شد در کل شهر تهران قرار دارد که شامل ۴۵۶۰ هکتار بافت فرسوده در شهر تهران می شود که صدور ۶ هزار پروانه ساخت در شهر تهران ناظر به بسته های تشویقی است که شهرداری تهران ایجاد کرده است. 
زاکانی بیان کرد: به عبارتی امکان صدور ۶ هزار واحد مسکونی انتظاری است که از دادن طبقات تشویقی در بافت فرسوده وجود دارد که خود مردم اقدام به ساخت پلاک های فرسوده خود کنند. 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار شهر مبنی بر تعیین تکلیف ساختمان های واجد ارزش و میراثی واقع در ساصد یادآور شد: این ساختمان های ارزشمند در بخش قدر السهم شهرداری تهران واقع شده که می خواهیم این مجموعه های تاریخی را حفظ کنیم.
شهردار تهران درباره خسارت های وارد شده به شهرداری تهران در ناآرامی های اخیر تاکید کرد: یکی از نکاتی که دائم بیان می کنم، این است که این ظلم مضاعفی به مردم شهر تهران است که یک عده ای اعتراض را تبدیل به آشوب می کنند و آن را به جان مردم تسری می دهند.
وی در ادامه گفت: در این مدت ۴۳ دستگاه اتوبوس شهری، ۵۴ ایستگاه اتوبوس و ۲۵ دستگاه خودرو آتش نشانی شهر تهران دچار آسیب شد که یک دستگاه از  خودروهای آتش نشانی به طور کامل در آتش سوخت.
زاکانی افزود: یکی از اتفاقات زشت اعتراضات اخیر این بود که اغتشاشگران متعرض به پاکبانان و آمبولانس ها شدند. 
وی در پایان ادامه داد: ما تمامی خسارت ها و مشکلات پیش آمده را جمع بندی کرده ایم و قرار است به دستگاه قضایی منتقل کنیم.
انتهای پیام/
۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸
کد خبر: 26755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =