روند نوسازی با اعطای مشوق‌های جدید و کاهش زمان صدور پروانه تسریع می‌شود

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران گفت: انتظار می رود با ابلاغ بسته تشویقی جدید نوسازی و کاهش زمان صدور پروانه، روند نوسازی در بافت های فرسوده تسریع شود.

به گزارش شهر  و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین المل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت خاطرنشان کرد: در دوره جدید مدیریت شهری، شهردار تهران با دو رویکرد تولید مسکن و تسریع روند نوسازی به حوزه احیای بافت فرسوده پایتخت ورود کرده است.

وی افزود: طبق مطالعات صورت گرفته بیشترین آمار نوسازی مربوط به دورانی است که بسته های تشویقی برای ترغیب مالکان و سرمایه گذاران ابلاغ شده بود و پس از حذف این بسته ها، شاهد کاهش صدور پروانه و کاهش سرعت نوسازی در بافت های فرسوده بودیم.

سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به بازگرداندن مشوق های نوسازی در بافت فرسوده در این دوره مدیریت شهری، عنوان کرد: با مطالعات دقیق اجتماعی، اقتصادی و کالبدی  اعطای یک بسته تشویقی در کمیسیون ماده ۵ مصوبه و شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب و ابلاغ شد که پیش بینی می کنیم این بسته تشویقی که شامل دادن طبقه اضافه و تسهیل در ساخت پارکینگ است، روند نوسازی در بافت فرسوده را برای مردم دارای ارزش اقتصادی کند.

به گفته هدایت، این مشوق ها در بدهی های دولت به شهرداری تهران قرار می گیرد، اما اکنون بیشتر به دنبال نوسازی بافت های فرسوده شهر تهران بوده و به دنبال درآمدزایی از این حوزه نیستیم.

انتهای پیام 

۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
کد خبر: 27271

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =