مردم ما شایسته خدمت هستند/ ایجاد کارگروه ارزیابی مدارس دولتی با هدف افزایش سرانه آموزشی

شهردار تهران با اشاره به کمبود یک میلیون واحد مسکن برای ساکنین شهر تهران اضافه‌ کرد: معمولا درباره جمعیت‌پذیری استان تهران با شهر اشتباه گرفته می‌شود؛ استان تهران مهاجرپذیری بالایی دارد، اما مهاجرپذیری شهر تهران سال گذشته ۳۴ هزار نفر بوده و بسیار پایین است.

به گزارش خبرنگار شهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین امضای ۵ تفاهم نامه برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران اظهار کرد: امروز که در خدمت شما هستیم یک سال و دو ماه و ۱۳ روز است که شهردار تهران هستم و از ابتدا توجه به این بود که ناظر به همه مسائل شهر مسئولیم، چه در کارهایی که مستقیما به ما برمی‌گردد و چه کارهایی که مربوط به سایر دستگاه ها است و ما سعی کردیم در کنارشان کمک کنیم تا کارها به طور مناسبی پیش برود.

وی با بیان اینکه مردم ما شایسته خدمت هستند، افزود: در این آشوب گری های اخیر، می بینید که همه شیاطین جمع شدند اما مردم با وجود اینکه در سختی هستند، با آنها  همراهی نکردند. ما نیز کارگزار این انقلاب و نوکر این مردم هستیم.

زاکانی ادامه داد: مردم در مضیقه و فشار هستند و یکی از این فشارها به دلیل کمبود مسکن است و این به دلیل آن است که در گذشته نگاهی در تهران حاکم بوده که علاقه داشته تهران را گران کند؛ ۳۱ هزار پروانه در سال ۹۱ به حدود ۵ هزار پروانه در سال ۱۴۰۰ رسید که حاصل این نگاه نادرست دومینوی وضعیت مسکن است که بلای جان مردم شده است.

شهردار تهران با اشاره به کمبود یک میلیون واحد مسکن برای ساکنین شهر تهران اضافه‌ کرد: معمولا درباره جمعیت پذیری استان تهران با شهر اشتباه گرفته می شود، استان تهران مهاجرپذیری بالایی دارد اما مهاجرپذیری شهر تهران سال گذشته ۳۴ هزار نفر بوده و بسیار پایین است.

وی گره گشایی از اقتصاد کشور را موضوع مهم بعدی اعلام کرد و افزود: تولید در این مسأله بسیار مهم است و اشتغال یکی از بزرگترین مشکلات است و عدم استقلال اقتصادی نیز وجود دارد؛ مسکن که راه بیفتد بیش از ۱۰۰ موضوع را در کنار خود فعال می کند و در واقع لوکوموتیو حرکت است؛ بر همین اساس از سال قبل با نگاه مسئولیت پذیری اعلام کردیم که می توانیم در این موضوع اقدام کنیم و قرارگاه جهادی مسکن را ایجاد کردیم و بر اساس آن سرمایه ها و ظرفیت های خود در شهرداری و شهر را اعلام کردیم و پس از آن مشارکت با سایر نهادها و حتی بخش خصوصی را در پیش گرفتیم.

زاکانی با بیان اینکه دیروز در کمیسیون ماده پنج مصوب شد که یک کارگروه در نوسازی تشکیل شود تا کل مدارس دولتی تهران که عمده آنها فرسوده هستند را ارزیابی کنیم و با همراهی آموزش و پرورش سنجش نیازهای سرانه آموزشی انجام و بر اساس این نیازها در نقاط مختلف، مجتمع های آموزشی ساخته شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه یکی از کارهایی که در موضوع تفاهم با نهادها انجام شد، موضوع پادگان ها بود، بیان کرد: تفاهم پادگان جی تمام و عملیات اجرایی آن شروع شده و در جنگ افزارسازی تفاهم انجام و قدر السهم ها مشخص و پروانه ها صادر شد؛ در تفاهم ۰۶ نیز قدرالسهم ها معلوم و تفاهم دوشان تپه نیز موارد مشخص شد؛ همچنین با بنیاد مستضعفان تفاهم کردیم و با ستاد اجرایی مقدمه تفاهم را داشتیم و با سپاه، فراجا و تامین اجتماعی نیز مذاکراتی را انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه وقتی می گوییم یک میلیون مسکن کم داریم بخشی از آن به کارکنان این نهادها برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: نتیجه یکی از تفاهم نامه هایی که برای ۱۰ هزار واحد با یک بخش خصوصی امضا کرده بودیم امروز مشخص و بنا شد از ماه آینده عملیات اجرایی را شروع و مدل و الگویی را دنبال می کنند که هر دو روز یک طبقه آن هم با یک کیفت مناسب ساخته شود؛ همچنین به شدت به دنبال معماری ایرانی اسلامی و شهرک سازی هستیم که در درون خود همه سرانه های خود را ببیند.

انتهای پیام/

۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
کد خبر: 28500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =