از آیتم‌های پرطرفدار «مهدیار» و «مرکب یار» تا پیشنهاد برای هرچه بهتر شدن خدمات بسته خرسندساز

بسته خرسندساز در راستای ارائه خدمات رفاهی به کارکنان شهردای تهران آبان امسال رونمایی شد تا وعده شهردار مبنی بر توجه به پرسنل به مرحله اجرا برسد. در این گزارش به بررسی آیتم های ارائه شده در این بسته پرداخته ایم.

به گزارش خبرنگار شهر، چندی پیش خبر اجرای بسته خرسندساز برای کارکنان شهرداری تهران از سوی زاکانی شهردار تهران و مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا اعلام شد تا رونمایی از این بسته با ۱۴ محور که تلاش شده براساس نیاز پرسنل باشد، رونمایی شود.

مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران از آغاز اجرای این طرح در برخی محورها خبر داده به طوریکه اسامی نفراتی که در اولین مرحله می توانند از تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی بدون بهره و ضامن برخوردار شوند، مشخص شده است و یا برخی کارکنان در قالب بسته زوار برای اعزام به سفر زیارتی مشهد مقدس انتخاب شدند. برخی هم با بهره مندی از محور مددیار از خدمات درمانی بسته خرسندساز استفاده کرده اند. به طوری که آمار نشان می دهد رونمایی از این بسته تنها به اقدامی نمادین محدود نشده بلکه تمامی محورها مرحله به مرحله در حال اجراست. البته پس از رونمایی رسمی این طرح، اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضمن ابراز خشنودی از بسته خرسندساز بر لزوم نظرسنجی از کارکنان برای اجرای هرچه بهتر آن نیز تأکید کرده اند.

حال به سراغ کارکنان مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران رفته ایم تا از نظرات آنها درباره این بسته مطلع شویم.

پیش بینی کارت اعتباری خرید؛ محوری خرسندساز در بسته خرسندساز

میلاد مقامی یکی از کارکنان مرکز ارتباطات با بیان اینکه اعزام تمام کارکنان به مشهد مقدس در قالب این بسته اتفاق خوبی است، گفت: در گذشته این اقدام به گونه ای بود که باید کارکنان از سابقه کاری پنج ساله برخوردار بودند تا می توانستند از این فرصت استفاده کنند اما اگر محور "زوار" برای تمام کارکنان و بدون قید و شرط انجام شود، رضایت بخش خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر تسهیلات بانکی نیز به تمام کارکنان اعطا شود اتفاق خوبی خواهد بود. همچنین در نظر گرفتن کارت اعتباری خرید و واریز ماهیانه هفت میلیون تومان برای خرید از فروشگاه‌ شهروند و برداشت اقساطی این مبلغ از حقوق، نیز از آن آیتم هایی است که می تواند با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه گره گشا باشد.

مقامی با تأکید بر اینکه گرامیدشت شأن بازنشستگان اقدام ارزشمندی است زیرا تا امروز اتفاق خاصی در این زمینه شاهد نبودیم، اظهار کرد: آیتم های پزشکی و  بهداشت فردی نیز در این بسته دیده شده که جای تقدیر دارد. مثلا اینکه مشاوره روانشناسی برای کارکنانی که عزیزان خود را از دست می دهند، برنامه خوبی است اما باید از روانشناسان حرفه ای و متخصص بهره گرفته شود.

این کارمند خدمات اداری افزود: افزایش مبلغ کمک هزینه مهدکودک از ۲۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای مادران شاغل هم با توجه به اینکه این مبلغ سال ها بود تغییری نداشت، می تواند کمک بزرگی به آنها باشد. البته پیشنهاد من این است که این رقم به پدران کارمند نیز که همسرانشان شاغل است هم تعلق بگیرد.

مقامی البته یک پیشنهاد دیگر هم برای مدیریت هزینه داشت. او گفت: اینکه امکان بازدید پرسنل از برج میلاد فراهم شود، رضایت بخش تر است و می توان هزینه های جنگ های شادی را در دیگر بخش ها صرف کرد.

وی استفاده از خدمات درمانی رایگان در قالب محور "مددیار" را برنامه ای ارزشمند دانست و گفت: محور "مرکب یار" و پیش بینی فرصتی برای استفاده کارکنان از تسهیلات خرید خودرو فرصت ارزنده ای است و اگر بتوان امکان خرید خودرو با قیمت کارخانه را برای پرسنل فراهم کرد، واقعا کمک بزرگی به کارمندان است.

مقامی تأکید کرد: در مجموع اگر قبل از تهیه این بسته قرار بود نظر بدهم، پیشنهاد من به عنوان یک کارمند این بود که هزینه این طرح در قالب افزایش حقوق کارکنان اختصاص پیدا می کرد چراکه ممکن است هزینه های مضاعفی را در برخی محورها داشته باشیم که اگر به حقوق اضافه شود، خرسندی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد ترمیم حقوق کارکنان رسمی در کنار بسته خرسندساز

حامد عظیمی یکی دیگر از پرسنل شهرداری تهران نفر بعدی است که به سراغ او می رویم تا نظرش را راجع به چهارشنبه های «همدلی و اتحاد» که هر هفته یک بخش از بسته خرسندساز شهرداری طی آن اجرایی می شود، بدانیم. او ارائه تسهیلات بانکی را یکی از محورهای خرسندساز این بسته عنوان کرد و گفت: عمده تقاضای کارکنان این بود که در کنار این بسته، آیتم هایی که برای ترمیم حقوق در نظر گرفته شده بود و مورد پیگیری قرار گرفته بود، هم عملیاتی می شد.

وی افزود: پیش بینی کمک هزینه مهدکودک برای بانوان کارمند اتفاق خوبی است چراکه ۲۰۰ هزار تومان که پیش از این در نظر گرفته شده بود مبلغ ناچیزی است اما یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در کاهش هزینه آنها اثرگذارتر خواهد بود.

عظیمی یکی از درخواست های خود را پیش بینی سازوکاری برای حذف فرآیند طولانی اخذ تسهیلات دانست و گفت: پیش بینی کارت اعتباری برای خرید کالا اتفاق خوبی است اما باید در خصوص جزئیات و سازوکار آن اطلاع رسانی دقیق تری صورت بگیرد و ابهامات رفع شود.

وی اضافه کرد: محور "مرکب یار" و ارائه تسهیلات برای کارکنان جهت خرید خودرو بسیار ارزنده است چراکه بسیاری از کارمندان هنوز موفق به خرید خودرو نشده اند و این محور می تواند با پیش بینی سازوکارهای مشخص، کمک خوبی برای آنها باشد و باری از روی دوش آنها برداشته شود.

این کارمند رسمی شهرداری پایتخت تأکید کرد: قریب به ۹۰ درصد پرسنل شهرداری دغدغه مسکن دارند و یکی از درخواست های آنها انجام ارزیابی برای تهیه اسامی کارکنانی است که از مسکن برخوردار نیستند و می توان بر این اساس تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفت.

تسهیلات خودرو مشکل گشای بخش عظیمی از کارکنان

فاطمه دامادی دیگر کارمند رسمی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه برخی بندهای بسته خرسندساز بر محور ازدواج و فرزندآوری خلاصه شده است، اظهار کرد: به خودی خود کارمندانی که در این شرایط قرار ندارند، از محورهای موردنظر حذف می شوند بنابراین بهتر بود پیش بینی هایی هم برای این دست از کارکنان انجام می شد.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه اصلی کارکنان تسهیلات مسکن و یا اختصاص تسهیلات خودرو است که برای خرید خودرو، محوری پیش بینی شده که اگر اجرایی شود اتفاق خوبی است و البته اگر تخصیص این تسهیلات بدون قرعه کشی باشد، اتفاق بهتری است.

دامادی ادامه داد: پیش بینی کارت اعتباری در قالب محور "نو نوار" و "خریدار" برای خرید کالا به مبلغ ۵۰ میلیون تومان و اقلام اساسی به مبلغ هفت میلیون تومان و برداشت وجه آن به صورت اقساطی از حقوق هم می تواند کمک خوبی به سبد اقتصاد پرسنل باشد.

اقدام مثبت شهرداری در افزایش کمک هزینه مهدکودک برای مادران شاغل

یکی دیگر از کارکنان رسمی مرکز ارتباطات که در معاونت تبلیغات فعالیت می کند، نفر بعدی بود که نظرش را راجع به این بسته جویا شدیم. او گفت: پیشنهاد ما این بود که پیش بینی ۲۰ درصد یکسان سازی و اختصاص گروه تشویقی در قالب بسته خرسندساز انجام می شد.

وی اضافه کرد: افزایش کمک هزینه مهد کودک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز واقعا اتفاق مثبتی است اما یکی از دغدغه های بانوان کارمند این است که در صورت یک روز دور کاری از این کمک هزینه محروم می شوند.

این کارمند رسمی برنامه ریزی برای سفر کارکنان به مشهد مقدس و ارائه تسهیلات را از آیتم های خوب این بسته دانست.

برگزاری آزمون استخدامی یکی از درخواست‌های کارکنان قراردادی

یکی دیگر از بانوان شاغل در مرکز ارتباطات شهرداری تهران نیز به خبرنگار ما گفت: برگزاری آزمون استخدامی برای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به رسمی هم می توانست محوری خرسندساز برای پرسنل قراردادی شهرداری باشد.

گفتنی است بسته خرسندساز در ۱۴ محور با عنوان زوار، اعتبار، همیار، نوبهار، خریدار، نونوار، نگهدار، کهنه کار، غمخوار، خانوار، مهدیار، گشت و گذار، مددیار و مرکب یار برای کارکنان شهرداری تهران اجرا می شود.

انتهای پیام/

۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
کد خبر: 28855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =