تأمین سه سال درآمد شهرداری منطقه ۱۶ با پروژه‌های مشارکتی/ مجموعه سهند تا ۲۲ بهمن به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار منطقه ۱۶ تهران با تأکید بر اینکه تعدادی از پروژه‌های مشارکتی درآمد سه ساله منطقه را تأمین می‌کند، گفت: یکی از پروژه‌ها هزار میلیارد تومان و دیگری دو هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در چند ماه آینده به ثمر می‌رسد و از مسیر تعدادی دیگر از این طرح‌ها نیز در طول سه سال درآمد منطقه را تأمین خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار شهر، احمد صادقی در جریان بررسی گزارش حسابرسی شهرداری منطقه ۱۶ برای سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ با بیان اینکه شهرداری سیستم بهای تمام شده ندارد، اظهار کرد: گزارش حسابرس در تمام مناطق نشان داده که مقدار مالیات بر ارزش افزوده به عنوان بهای تمام شده لحاظ شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید تکلیف مجموعه های مشترک را با شهرداری مشخص کنیم، تصریح کرد: شهرداری منطقه فاقد ساختار سازمانی مصوب است و امکان مطابقات تعداد پرسنل با چارت سازمانی مصوب میسر نشده و امیدواریم این آمار مربوط به سال ۹۶ باشد.

مهدی عباسی رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نیز در خصوص نگهداشت اموال و دارایی های شهر با محوریت پوشش بیمه گفت: شهرداری باید گزارشی را در رابطه با میزان مطالبات نوسازی بافت فرسوده در شورا ارائه دهد.

وی همچنین تصریح کرد: شهرداری باید نسبت به شناسنامه دار کردن اموال شهر اقدام سریع و مناسب را انجام دهد. اعلام وصول عوارض سیستمی در برخی مناطق و بخش هایی همچون نظارت فنی انجام می شود که حسابرسان باید گزارشی را در این رابطه به شورا ارائه دهند.

سید احمد علوی رئیس کمیته گردشگری شورا نیز در ادامه با بیان اینکه در تمام گزارشات حسابرسی، تعداد نیروهای انسانی مغایر با چارت سازمانی لحاظ شده بود، تأکید کرد: پرسنل با موضوع جمع اموال دارها دچار مشکل هستند و این موضوع دردسرهایی برای کارمندان رسمی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در رابطه با مجموعه سهند در منطقه ۱۶ چه کسی پاسخگو خواهد بود که چرا این مجموعه با این میزان ظرفیت و امکانات که مهد بزرگ شدن فوتبالیست های مطرح بوده، بسته شده است؟ در این زمینه ترک فعل صورت گرفت و چه کسی باید پاسخ دهد؟

سید مرتضی روحانی شهردار منطقه ۱۶ تهران هم گفت: برخی بندهای حسابرسی بین سایر مناطق مشترک بوده و برخی نیز تاکنون رفع شده است؛ برای مثال در دو یا سه ماه اخیر انبارگردانی داشته ایم و باید حسابرس حضور داشته باشد که وارد بندهای گزارش نشود.

وی اضافه کرد: وقتی صورت وضعیت پیمانکاران پرداخت می شد، مالیات بر ارزش افزوده نیز پرداخت می شد در صورتی که معاف بودیم و نباید پرداخت صورت می گرفت. نزدیک به ۷.۵ میلیارد تنها در این دو صورت وضعیت، صرف صلاح شهرداری را در نظر گرفته ایم که برای کل مناطق می توانست ۵۰۰ میلیارد تومان به سود شهرداری باشد.

روحانی با بیان اینکه پروژه شهربانو در حال ساخت است و اعتباری از سوی کمیسیون برنامه و بودجه به این طرح اختصاص یافته است، گفت: طرح مورد نظر در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه ۱۶ با بیان اینکه تعدادی از پروژه های مشارکتی در این دوره مدیریت شهری انجام شده است، یادآور شد: پروژه بافت‌کار از سال ۹۱ آغاز شده بود و نه پروانه صادر شده بود و نه اقدامی صورت گرفته بود؛ با جلسه ای که با دستور آقای فروزنده برگزار شد، اعاده این پرونده در هیات مدیره مشارکت ها مطرح شده است. در کمیسیون ماده پنج تعداد دو هزار و ۷۰۰ فقره پروانه صادر خواهد شد و هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عوارض برای شهرداری به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: کارخانه روغن نباتی مشکل بافت فرسوده و محیط زیستی داشته که مشکل برطرف و برای هزار واحد پروانه صادر شده است.

روحانی با تأکید بر اینکه تعدادی از پروژه های مشارکتی درآمد سه ساله منطقه را تأمین می کند، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه ها هزار میلیارد تومان و دیگری دو هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در چند ماه آینده به ثمر می رسد و از مسیر تعدادی دیگر از این طرح ها نیز در طول سه سال درآمد منطقه را تأمین خواهیم کرد.

شهردار منطقه ۱۶ با بیان اینکه اقدامات مرتبط با چارت سازمانی در حال انجام است، گفت: ۴۰ معیار مرتبط با بافت فرسوده و سیستم بهای تمام شده در شهرداری در حال انجام است.

وی با اشاره به اختصاص اعتباری برای مجموعه سهند بیان کرد: این مجموعه تا ۲۲ بهمن به بهره برداری می رسد؛ چمن کاری صورت گرفته و اقدامات عمرانی آن در حال انجام است.

روحانی در ادامه یادآور شد: دو پارکینگ در محله علی آباد جنوبی در حال ساخت است که به ساکنان محله کمک خواهد کرد.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در پایان ضمن تقدیر از انجام رفت و روب به عنوان پایلوت در ناحیه ۳ منطقه ۱۶ گفت: این اقدام یکی از اقدامات ویژه شهرداری منطقه ۱۶ بود که باید الگوی سایر مناطق قرار می گرفت.

انتهای پیام/

۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
کد خبر: 30293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =