عملکرد مدیریتی خود را بررسی کنید و فرصت خدمت را غنیمت بدانید

شهردار منطقه۱۱ درنخستین نشست مدیران این منطقه در کلیه سطوح مدیریتی عنوان کرد: باید پیش از اینکه عیوب و عملکرد دیگران را مورد قضاوت قرار دهیم؛ به بررسی امور خودمان بپردازیم و فرصت خدمتی که در اختیارمان قراردارد را غنیمت بشماریم.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱؛ جلسه شورای مدیران منطقه با حضور بیش از ۱۰۰نفر از مدیران برگزار شد .

سید محمد موسوی شهردار منطقه۱۱ در این نشست ضمن اشاره به الزام تجدید دیدار و گفت و گو با مدیران میانی در خصوص موانع اجرایی در امور گفت: دیدار چهره به چهره با تصمیم گیران و تصمیم سازان خانواده مدیریت شهری منطقه۱۱ با حضور کلیه مدیران موضوع مهم است چرا که شما در پیشبرد امور تاثیرگذار هستید و هدف ما گپ بی واسطه با مدیران میانی بود .از سویی نیز قصد بر سپاسگزاری نسبت به تلاش های یک سال و ۶ماهه اخیر شما داشتیم که با مشارکت این خانواده موفقیت های زیادی برای منطقه۱۱ کسب شد که نتیجه خدمت به شهر و شهروندان را در پیش داشت .
موسوی ضمن اشاره به شهادت شهید سلیمانی و وفات حضرت ام البنین علیه السلام افزود: مادران شهدا در تعالی جامعه نقش مهمی داشتند و در جایگاهی که هستیم باید به یاد داشته باشیم در مقابل خون شهدا مسئولیم .
شهردار منطقه۱۱ نکات قابل طرح در این نشست را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: در بخش نخست توصیه هایی اخلاقی از قرآن و سنت حسنه برای شما و خودم در مقام مسئولیت و مدیریت دارم و در بخش دوم سخنانم نکات کاری را طرح خواهم کرد و در بخش سوم نیز برای پاسخ به سوالات و گفت و گو با شما حاضر هستم .

در نشست مدیران شهرداری منطقه۱۱؛ شهردار این منطقه ضمن اشاره به نکات و سیره اخلاقی در مدیریت گفت: قرآن نقشه راه زندگی است که درآن راه آرامش را یاد خداوند ذکر کرده است و ما باید برای ارامش در هرکاری حضور خداوند را ملاک قرار دهیم .قطعا در خدمت به خلق خدا هم آرامش نهفته است که این توفیق را ما داریم .

او افزود: شهید سلیمانی تمام زندگی اش را وقف خدمت به مردم کرد؛ آرامش در خدمت است نه سکون.هوش سرمایه سازی نیز عامل ارامش است تا به اهدافمان برسیم.
او گفت: موفقیت بر حسب شانس نیست و این یک فرآیند است و هوش سرمایه سازی یعنی اصلاح باور های غلط و قضاوت های ناصحیح در امور.کسانی که نیمه خالی لیوان را میبینند مشاوران خوبی برای مدیریت شما نیستند.باید از کارهای کم اهمیت و بی هدف دوری کنید .

موسوی در جمع مدیران منطقه۱۱ از اهمیت زمان گفت: نباید از زمان و فرصت غافل شد و تمرکز را روی اهداف اولویت دار بگذارید .زمان اجازه رسیدن به همه اهداف را نمیدهد لذا باید طبقه بندی و برنامه ریزی کرد که سحرخیز بودن و اغاز امور در ساعات ابتدایی روز کمک به این مهم می کند.

او همچنین در ادامه توصیه های اخلاقی به مدیران عنوان کرد: از قضاوت های ناصحیح دوری کنید .به جای توجه به عیوب دیگران خودمان را بررسی کنیم و عیوب خودمان را جویا شویم.اگر روی عملکرد خودمان متمرکز شویم نتیجه بهتری میگیریم.کسی می تواند محله و منطقه اش را اصلاح و مدیریت کند که ابتدا خودش را مدیریت کرده باشد لذا قبل رسیدگی به حساب دیگران به حساب خودمان رسیدگی کنیم و استمرار کار های خوب مارا به مقاصد می رساند.

شهردار منطقه۱۱ خاطر نشان کرد: باید شاکر باشیم چرا که فرصت خدمت به ما داده شده و شکرگزاری این نعمت مهم است .

انتهای پیام 

۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
کد خبر: 30669

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =