۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
کد خبر: 3069

شهردار منطقه ۲۲ خبر داد:

برآورد ۲۰۰ میلیاردتومانی برای ساخت شبکه معابر«مروارید شهر»

امسال برای این مجموعه تنها سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است
برآورد ۲۰۰ میلیاردتومانی برای ساخت شبکه معابر«مروارید شهر»

شهر: ساخت شبکه معابر شهرک مروارید شهر در منطقه ۲۲ که با بارگذاری بیش از حد شکل گرفته، نیاز به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد در حالیکه امسال تنها سه میلیارد تومان بودجه برای این مجموعه در نظر گرفته شده است.

علی نوذرپور، شهردار منطقه ۲۲ در گفتگو با شهر گفت: شکل گیری شهرک مروارید شهر در منطقه ۲۲ یکی از اقدامات خارج از چهارچوبهای فنی و قانونی است که در سالهای گذشته با بارگذاری بیش از حد انجام شده است که عمده ساختمان های آن در اختیار تعاونی‌های وابسته به شهرداری تهران است.

او با بیان اینکه در رابطه با این مجموعه فقط می توان کارهای التیام‌بخش انجام داد چرا که برای ساختمان های آن پروانه صادر شده، افزود: بر اساس برآوردهای پیش از گرانی ارز، فقط ساخت شبکه معابر مجموعه مروارید شهر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در حالی که امسال برای این مجموعه تنها سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

نوذرپور ادامه داد: آزادسازی و جمع آوری کارگاههای ساختمانی این مجموعه سال گذشته انجام شده و امسال آماده سازی رینگ جنوبی آن آغاز می شود.

شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه ساخت شبکه معابر و تامین سرانه ها در این مجموعه به اعتبارات قابل توجهی نیاز دارد، تاکید کرد: برای تامین این سرانه ها زمینی که قبل از ما اقدامی روی آن نشده بود، حفظ شده و به سرانه های مورد نیاز مجموعه مروارید شهر اختصاص پیدا کرده است.

در طرح تفصیلی نیز این مساله تثبیت شده است و با ساخت سازه های مربوط به سرانه ها در این زمین (زون چهارم مروارید شهر)، مشکلات مربوط به تامین سرانه ها به صورت فشرده و کپسولی تا حدودی رفع می شود. اما مروارید شهر همچنان به عنوان یکی از معضلات جدی آینده شهر تهران که با تراکم و بارگذاری بسیار زیاد شکل‌گرفته، مطرح است.

خبرنگار: علی سی پی

۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
کد خبر: 3069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =