هیچ‌گونه یخ‌زدگی در منطقه ۴ مشاهده نشده است

شهردار منطقه ۴ از اقدامات برنامه ریزی شده با زمان بندی مشخص برای مقابله با بحران های احتمالی و یخ زدگی معابر و کوچه ها در فصل زمستان و بارش برف و باران خبر داد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، "علی اصغر کمالی زاده" گفت: با توجه به شرایط برودت هوای هفته اخیر و سرد شدن پایتخت با اقدامات ارزنده و برنامه ریزی شده نیروهای خدوم این منطقه با هیچ گونه یخ زدگی در این منطقه تا به این لحظه روبرو نبوده ایم.
او گفت: این اقدامات برنامه ریزی شده و آمادگی ادوات مورد نیاز  از فصل پاییز آغاز و تا اسفند ماه ادامه دارد و طبق دستورالعمل برف روبی سال ۱۴۰۱ اجرا می شود.
کمالی زاده افزود: با اطلاع رسانی که سازمان هواشناسی درخصوص یخبندان و سرمای شدید در روزهای جاری اعلام کرد ستاد برف روبی منطقه ۴ با رصد معابر و میادین و کوچه ها به طور منظم از هرگونه یخ زدگی جلوگیری می کند و در صورت مشاهده کوچکترین موردی با پاشیدن شن و نمک از این اتفاق و حوادث احتمالی بعد از آن جلوگیری می کند.
شهردار منطقه ۴ گفت: آماده سازی و تجهیز تعداد ۸ سایت فرعی نواحی و ۱ سایت اصلی مرکزی، نصب داربست و چادر جهت نگهداری و محافظت از شن و نمک های برف روبی، تهیه و نصب بنرهای اطلاع رسانی و آموزشی جهت آمادگی شهروندان از اقدامات انجام گرفته این عملیات است.
او با اشاره به جزییات گفت: توزیع و تعبیه ۲۰۰ عدد مخزن زردرنگ در نقاط بحرانی و رمپ و لوپ ها، شارژ   ۱۲۰۰ تن شن و نمک در سایت های برف روبی، شارژ بیش از ۱۵۰۰۰ عدد کیسه شن و نمک جهت جانمایی در معابر، تسطیح و رگلاژ سایت های برف روبی به منظور استقرار کانکس و داربست و ایمن سازی آنها به متراژ ۱۲۰۰۰ متر، تخصیص ۲۶ دستگاه خودرو تخصصی از دیگر اقدامات این طرح است.
کمالی زاده  گفت: این عملیات با پیش بینی استفاده از حدود ۲۰۰ نفر کارگر اجرایی، شناسایی ۱۲ محور اصلی و درجه یک بزرگراهی، ۴۲ محور فرعی و ۱۴۹ محور برف گیر و همچنین پست بندی محورهای مذکور و تعیین مسوول محور جهت کنترل و بازدید در زمان های بحران، تخصیص۲۲۰ نفر کارگر برف روب و  ۱۱۴ دستگاه خودرو پیمانکاری برف روبی جهت نواحی ۹ گانه  و ۲۶ دستگاه خودرو تخصصی که در حاضل حاضر در سایت مرکزی حاضر و آماده و مستقر است.
او در پایان خطاب به همشهریان گفت: چنانچه شهروندان با مشکلات احتمالی یخ زدگی در معابر مواجه شدند به سرعت سامانه ۱۳۷+ را از این مورد مطلع ساخته تا به فوریت اقدام شود.

انتهای پیام

۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹
کد خبر: 30912

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =