تکذیب خبر مربوط به حقوق ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومانی راهبران متروی تهران

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرو انتشار خبری با عنوان «حقوق دریافتی راهبران متروی تهران ماهیانه ۲۵ تا ۴۰ میلیون است»، تکذیبیه ای را منتشر کرد.

به گزارش شهر، در حاشیه بازدید از روند اورهال و نوسازی قطارهای شهری تهران در محل پایانه صادقیه که روز دوشنبه ۳ بهمن با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد مجید رستمی؛ قائم‌مقام عملیات شرکت بهره‌برداری متروی تهران در پاسخ به خبرنگار محترم تسنیم درباره حقوق چهل میلیون‌تومانی راهبران متروی تهران تأکید کردند که این رقم اشتباه است و راهبران محترم متروی تهران با توجه به میزان اضافه‌کار بالا، سختی کار و سنوات شغلی تا ۲۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. 

آقای رستمی صحبت‌های خود را این‌گونه شروع می‌کند که بدون اضافه‌کار، راهبران مترو بین ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند و جای تعجب دارد که چطور خبرنگار محترم آن رسانه حقوق ۴۰ میلیون‌تومانی را تیتر کرده‌اند؟
در واقع با توجه به کمبود راهبر قطار در متروی تهران، این کارکنان بایستی با توجه به شیفتی بودن به‌جای ۲۰ روز گاهاً بدون تعطیلی بین ۲۸ تا ۲۹ روز و حتی در ماه‌های خاص تا ۳۰ روز، سرکار حضور یابند که این امر باعث اضافه‌کار بالایی می‌شود و حقوقشان را تا ۲۵ میلیون تومان افزایش می‌دهد.
آن دسته از راهبران قدیمی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند، در سال پایانی خدمت خود بیشترین دریافتی را با توجه به گروه و سنوات شغلی دریافت می‌کنند که حدود ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان است. 
ساعت کاری این پرسنل بین ۹ تا ۱۲ ساعت در روز است و با توجه به اضافه‌کاری، سختی کار و مزایا، حقوق ماهیانه دریافتی آنها محاسبه می‌شود. ضمن آنکه سقف بالاترین حقوق پرداختی در شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه مترو به ۴۰ میلیون تومان نمی‌رسد .
متأسفانه، انتشار این خبر نادرست در خبرگزاری تسنیم، جدا از به‌اشتباه انداختن افکار عمومی، سبب دلخوری و گلایه به حق جامعه محترم راهبری متروی تهران و حومه شده است که علی‌رغم کار سخت، پرمسئولیت و حساسی که برعهده دارند اکنون آماج طعنه نادرست برای میزان حقوقی قرار گرفته‌اند که در واقعیت هیچ‌کدام از آنها چنین مبلغی را دریافت نمی‌کنند؛ امیدواریم تصحیح این اشتباه به نحو شایسته در آن رسانه محترم صورت گیرد.

انتهای پیام 

۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷
کد خبر: 31399

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =