پشتیبانی مناطق از توسعه و احداث ایستگاه‌های جدید شبکه مترو تهران

جلسات هفتگی شرکت مترو تهران با مناطقی که قرار است در آنها ایستگاه جدید مترو احداث و یا تکمیل شود، به صورت منظم جریان داشته و اقدامات لازم جهت استملاک املاک مورد نیاز برای ساخت ایستگاه‌ها به همراه برنامه‌ریزی نسبت به بارگذاری مناسب املاک مرتبط با هر ایستگاه در حال انجام است.

به گزارش شهر و به نقل از روابط ‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران وحومه (مترو) ، "محسن هرمزی" مدیرعامل شرکت مترو تهران با اعلام مطلب فوق افزود: در بحث توسعه و احداث ایستگاه‌های شبکه مترو، نقش مناطقی که درگیر این ایستگاه‌ها هستند، بسیار مهم است. در واقع احداث سازه ایستگاه و سایر تمهیدات ترافیکی مرتبط با آن، ایجاب می‌کند تا مناطق مختلف نسبت به تملک املاک و اراضی مورد نیاز، از قبل برنامه‌ریزی ‌کرده و در موعد مقرر اماکن مورد نظر را در اختیار شرکت مترو قرار ‌دهند.

از طرفی باتوجه به رویکرد جدید مدیریت شهری مبنی بر استخراج هزینه‌های ساخت ایستگاه‌ها از درون هر پروژه که طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی یا همان TOD را شامل می‌شود، مقرر شده هر منطقه باتوجه به ایستگاه‌هایی که قرار است در آن محدوده ایجاد شود، نسبت به ارائه طرح بارگذاری مناسب املاک مرتبط اقدام و آن را طبق برنامه زمان‌بندی تعیین شده، ارائه دهد.

به همین منظور جلسات مشترک مناطق مختلف شهرداری با شرکت مترو تهران به صورت هفتگی در حال برگزاری است تا مقدمات احداث ایستگاه‌های مترو در زمان مناسب فراهم شده و توسعه شبکه مترو با کمترین انحراف از برنامه‌های زمان‌بندی میسر شود.

هرمزی در ادامه گفت: طی نشست‌های انجام شده تاکنون، برخی مشکلات موردی هر ایستگاه در منطقه مربوطه مانند هواکش‌ها، معارضین و ... مطرح شده و مناطق نسبت به حل آنها اقدامات لازم را مد نظر قرار داده‌اند.

گفتنی است در جریان سلسله نشست‌های پشتیبانی مناطق از توسعه و احداث ایستگاه‌های مترو، اخیراً جلساتی با حضور شهرداران و مدیران ارشد مناطق ۱۱ و ۲۰ در محل شرکت مترو تهران انجام پذیرفته و این جلسات به مرور زمان با سایر مسئولان شهرداری مناطق مرتبط نیز پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام 

۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۷
کد خبر: 31418

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =