حفظ کرامت انسانی کارکنان اولویت اداره کل تخلفات اداری است

نشست هم اندیشی مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران و هیات همراه با مدیران شهری منطقه ۹ برگزار شد.

به گزارش شهر،حجت الله ابراهیمیان مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران با حضور در منطقه ۹ گفت: امروز دیگر زمان، زمان مدرن است و حکومت داری و حکمرانی، حکمرانی شایسته و این تعابیر چراغ راه ماست برای کارکردن و رسیدن به حکمرانی خوب و شایسته که در روایات ما از ۱۴۰۰ سال قبل این واژه مورد تاکید بوده است.
او افزود: در حمکرانی شایسته چند اصل وجود دارد که این واژه ها را معنا می کند، یکی اصل حاکمیت قانون یعنی اکنون زمانی نیست که سلایق شخصی در اداره سازمان حاکم باشد بلکه قانون باید حاکم باشد، حاکمیت قانون در حکمرانی شایسته که هم در رشته حقوق به خصوص در رشته علوم سیاسی و همه رشته های حاکمیتی این به عنوان یک اصل است.
نماینده شهردار تهران با اشاره به اینکه عمده تخلفات در اداره کل تخلفات در حوزه شهرسازی و حوزه حمل و نقل و ترافیک می باشد گفت: جهل به قانون رافع تکلیف و مسئولیت و پذیرفتنی نیست، امروزه می بایست به قوانین آگاه بود.
مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران عنوان کرد: یکی دیگر از اصول مهم اصل حاکمیت قانون، اصل پاسخگویی است؛ امروز شایسته نیست همکار ما به شهروندان بگوید که مشکل شما به من ربطی ندارد بلکه می بایست اصل پاسخگوی را همواره مد نظر داشته و خادم مردم و پاسخگو بود.
ابراهیمیان تصریح کرد: از بالاترین مقام مسئول تا پایین ترین ملزم به رعایت اصل شفافیت است و تشکیل اتاق های شیشه ای و اتخاذ تصمیم‌گیری‌ها بر اساس اصل شفافیت  که از اصول مهم در حکمرانیست، مقبول است.
او به دیگر اصل حمکرانی شایسته نیز اشاره کرد و گفت: اصل مطالبه گری نیز از دیگرِ اصول است، مطالبه گری مردم نسبت به حاکمان، مسئول پایین‌تر نسبت به مسئول بالاترکه می بایست پاسخ گوی این مطالبات بود که با این رعایت اصول مذکور به سمت حکمرانی شایسته و خوب حرکت کرد.
نماینده شهردار تهران تاکید کرد: تلاش ما در اداره کل تخلفات بر این است تا با آگاه کردن همکاران در خصوص قوانین و مقررات و حضور چهره به چهره در بینشان به هیچ عنوان شاهد حضورشان در اداره کل تخلفات نباشیم.
ابراهیمیان خاطر نشان کرد: هدف ما از حضور در مناطق و سازمان ها و دیدار با کارکنان حفظ کرامت همکاران ما در شهرداری تهران است و  نمی‌خواهیم کرامت و عزت همکاران ما در شهرداری تهران ذره ای خدشه دار شود.
او در خاتمه یادآور شد: پیشگیری از تخلفات با ابزار آگاهی و آگاهی بخشی از قوانین مرتبط با تخلفات اداری و آیین نامه های اجرایی را مدنظر داریم تا با تهیه جزوه ای و در اختیار قرار دادن آن به مرکز تحول و نوسازی این امر را محقق کنیم.
در ادامه سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹ با اشاره به جایگاه اداره تخلفات در سیستم اداری به خصوص شهرداری تهران گفت: مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۷۲ مصوبه ای را تحت عنوان قانون رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان تصویب کرد که شهرداری تهران هم با ذکر نام مشمول این قانون می باشد.
او افزود: از این رو تمامی رفتارهای کارکنان در محیط اداری با این قانون سنجیده می شود.
شهردار منطقه ۹ عنوان کرد: قوانین مرتبط با شهرداری تهران از جمله قانون شهرداریها، قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شهرداران، بخش مربوط به آیین نامه مالی شهرداری تهران و آیین نامه معاملات،   اینها همه وظایف ما را تبیین کرده که  مطابق آن می بایست انجام وظیفه شود.
این مقام ارشد شهری در منطقه ۹ یادآور شد: عدم اشراف و آگاهی به قوانین و ضوابط و مقررات باعث شده که تخلف صورت بگیرد که همکاران ما در اداره کل تخلفات با آگاهی از این مسئله به موضوعات مرتبط در محیط اداری و کاهش آن در اسرع وقت رسیدگی و اقدام لازم را انجام می دهند.
لازم به ذکر است در این نشست هم اندیشی مدیران منطقه ۹ در گفتگویی چهره به چهره به تعامل با مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان شهرداری تهران و هیات همراه پرداختند.

انتهای پیام

۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
کد خبر: 31478

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =