تقدیر از کارکنانی که با کار و خلاقیت باعث ایجاد ارزش افزوده شوند/ تقدیرات منجر به ارتقا شغلی می‌شود

معاون شهردار تهران گفت: هر کسی در خانواده بزرگ کارکنان شهرداری با کار و خلاقیت خود سبب ایجاد ارزش افزوده برای شهرداری شود، ما با رصد و پایش ابتکارات از او تقدیر می‌کنیم. تقدیر نیز به شیوه گذشته نیست که در آن فقط برخی امتیازات شغلی مانند اضافه کار و .... را برای کارمندان نمونه به کار بگیریم.

به گزارش خبرنگار شهر، مراسم تقدیر از عملکردهای برتر کارکنان شهرداری و منتخبین نمایشگاه شهر، یاران با حضور علیرضا زاکانی و مجید باقری معاون برنامه ریزی،توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری صبح امروز -دهم بهمن ماه ۱۴۰۱- برگزار شد.

باقری در ابتدای مراسم با اشاره به اهمیت تقدیر از عملکرد درست کارکنان گفت: متخصصین حوزه منابع انسانی معتقدند تا زمانی که کاردرست کارکنان دیده نشود و آنها احساس نکنند عملکردشان مورد رصد و ارزیابی قرار می گیرد، نسبت به سازمان نیز تعلقی نخواهند داشت. پیش از این روش های تقدیر سازمانی آنگونه که باید کارایی نداشت. به همین جهت در گام نخست برای ایجاد تحول کارهای صورت گرفته را آسیب‌شناسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم روش های قبلی دارای دو آسیب مهم است؛ نخست اثربخش نبودند و دوم اینکه کارکنان نیز میان خود رقابتی برای ارائه دستاورد و خلاقیت جدیدتر حس نمی کردند. پس از این مبتنی بر آسیب‌های صورت گرفته، با کمک های شهردار تهران و اهتمام همکارانمان در بخش تحول سازمانی دستورالعمل جدیدی برای تقدیر از کارکنان آماده شد.

وی در ادامه افزود: روح حاکم بر دستورالعمل تعیین شده این است که هر کسی در خانواده بزرگ کارکنان شهرداری با کار و خلاقیت خود سبب ایجاد ارزش افزوده برای شهرداری شود، ما با رصد و پایش ابتکارات از او تقدیر می‌کنیم. تقدیر نیز به شیوه گذشته نیست که در آن فقط برخی امتیازات شغلی مانند اضافه کار و .... را برای کارمندان نمونه به کار بگیریم. به عنوان مثال تقدیری که صورت می گیرد پس از این در ارتقای جایگاه شغلی افراد نیز موثر خواهد بود.

باقری همچنین گفت: تمهیداتی اندیشیده ایم که تصاویر برگزیدگان رویداد امروز علاوه بر پرتال شهرداری در ساختمان های مختلف مرتبط با شهرداری‌ مناطق نصب شود. همچنین در یکی از صفحات روزنامه همشهری نیز قرار است گزارش برگزیدگان رویداد امروز کار شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه با انجام کارهایی اینچنینی قصد داریم به کارمندان دیگر بگوییم نسبت به شهرداری بی تفاوت نباشید و اگر پیشنهاد مهم و خلاقیت جدی‌ای دارید آن را به ما ارائه دهید، تاکید کرد: همه پیشنهادات در هیاتی تخصصی ارزیابی می شود و در بخش تحول اداری این قابلیت وجود دارد که تمامی موارد مطروحه توسط کارکنان تبصره بخورد.

وی افزود: همه این اتفاقات برای توسعه منابع انسانی در مجموعه شهرداری تهران است. ممکن است در ماه‌های ابتدایی بانک عملکردهای ارائه شده چندان پربار نباشد، اما مطمئنم برگزاری رویدادهایی مانند جلسه امروز منجر به شکل‌گیری رقابت جدی میان کارکنان و تشکیل بانکی غنی از عملکردها شود.

باقری با تاکید بر این مهم که سبک مدیریت در شهرداری تهران سبک مشارکتی است، گفت: به دنبال جلب مشارکت همه حوزه ها و حمایت و تشویق از ایده‌های برتر هستیم.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در پایان گزارشی از برگزاری نمایشگاه شهر، یاران نیز ارائه داد و گفت: حدود یک ماه و نیم قبل فراخوانی منتشر کردیم با این موضوع که هر کس از کارکنان شهرداری در حوزه تخصصی خود کتابی نوشته است یک نسخه از کتاب خود را در اختیار ما برای ارزیابی در رویداد قرار دهد. در این رویداد ۶۷۹ کتاب به دبیرخانه با موضوعات متنوعی چون شهرسازی، فنی و عمرانی، منابع انسانی و... رسید که در میان تمامی این موضوعات بیشترین آثار ارائه شده مربوط به بخش فرهنگی-اجتماعی بود.

انتهای پیام/

۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
کد خبر: 31636

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =