۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
کد خبر: 31693

فسایی:

بیشتر تعارضات به حریم پایتخت در قسمت جنوب و جنوب‌غربی تهران انجام می‌شود

لایحه ساماندهی حریم تهران برای ارزیابی به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شده است
بیشتر تعارضات به حریم پایتخت در قسمت جنوب و جنوب‌غربی تهران انجام می‌شود

مدیرکل حریم شهر تهران گفت: بیشتر تعارضات و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهر تهران در جنوب و جنوب غرب پایتخت انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار شهر؛ علی اکبر فسایی در حاشیه بازدید شهردار تهران از زیر مجموعه های معاونت شهرسازی و معماری گفت: وسعت حریم شهر تهران ۱۳۲۷ کیلومتر است که بیشتر تعارضات در حریم در جنوب و جنوب غرب تهران اتفاق می افتد.
وی افزود: مشکلی که در حریم در جنوب و جنوب غرب تهران و در ارتباط با شهرهای اقماری به ویژه در مواجهه با شهر قدس داریم، این است که بعنوان مثال این شهر اقماری حریم مشخص دارد اما تهران به عنوان شهر مادر حریم ندارد.
مدیرکل حریم شهر تهران با اشاره با اقدامات انجام شده در حوزه حریم در سنوات گذشته ادامه داد: موضوعات حریم شهر تهران را از طریق قوه قضائیه، هیات دولت و مجلس پیگیری می کنیم. در حال حاضر لایحه ساماندهی حریم توسط کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی شده و برای ارزیابی به مرکز پژوهش های مجلس ارسال شده است.
وی با اشاره به مانیتورینگ حریم شهر تهران تاکید کرد: برای حل مشکلات ساخت و ساز غیر مجاز در حریم، مکاتباتی با سازمان جهاد کشاورزی استان تهران داشته ایم تا در صورت مشاهده تخلف موارد را به شهرداری تهران جهت بررسی و تخریب اطلاع دهند. این در شرایطی است که در ۷ ماه گذشته بیشترین تخریب ها در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم توسط شهرداری تهران انجام شده است.
مدیرکل حریم شهر تهران در ادامه گفت: نقشه های  هوایی از حریم شهر تهران و سامانه ای که برای رصد حریم وجود دارد نیز ارتفاع بیش از یک متر را در این محدوده با آلارم دادن نشان می دهد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری تهران به این سامانه دسترسی دارد، افزود: اما با توجه به ردیف بودجه ای که در این زمینه در اداره کل حریم داریم، در شهرداری تهران نیز می توان این سامانه را ایجاد کرد.
فسایی با اشاره به مشکلات شهرداری تهران با شهر اقماری قیام دشت در منطقه ۱۵ ادامه داد: به رغم اینکه شهر قیام دشت در حریم منطقه ۱۵ قرار دارد؛ این محدوده در زمان شهردار اول دوره اصلاحات از تهران جدا شد و حریمی برای این شهر اقماری در محدوده جاده امام رضا (ع) و شهرک خاوران در نظر گرفته شد که با حریم شهر تهران در تعارض است. این در حالی است که هنوز قیام دشت خدمات آتش نشانی خود را از شهرداری تهران دریافت می کند.
انتهای پیام/
۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
کد خبر: 31693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =