۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
کد خبر: 31807
بدهی شهرداری تهران چقدر است؟

معاون مالی شهرداری تهران در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری با تاکید بر اینکه تا با بانک‌ها در مورد اصل و فرع بدهی‌ها صحبت نکنیم، نمی‌توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام کنیم، گفت: بانک‌ها مدعی بدهی۶۰ هزار میلیارد تومانی و پیمانکاران نیز مدعی۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند.

به گزارش شهر، لطف الله فروزنده در مورد میزان دقیق بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران گفت: بدهی شهرداری تهران چند بخش است، در بخش بدهی بانکی در حال برگزاری جلسات مختلف با بانک‌ها هستیم تا اصل و فرع وام‌ها و بدهی ها را مشخص کنیم تا بعد از آن ببینیم که چگونه می توانیم پرداخت کنیم. البته مهمترین بدهی‌ها متعلق به بانک شهر است که البته ادعای بانکها را باید ارزیابی کنیم.

وی با بیان اینکه رقم دقیق بدهی زمانی مشخص می‌شود که به تفاهم با بانکها برسیم، اظهارکرد: واقعیت این است که شهرداری تهران به بانکها بدهکار است و باید اول به فکر تسویه بدهی بانکها باشیم. بودجه غیرنقد را در این حوزه فعال کرده‌ایم و با مجوزی که از شورای شهر خواهیم گرفت، بودجه غیرنقد را فعال خواهیم کرد و با بانکها مذاکره و تسویه خواهیم کرد.

پرداخت بدهی و مطالبات پیمانکاران با «برات کارت»

فروزنده با بیان اینکه مناطق شهرداری تهران مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران دارند که برآرود ما این است که در بررسی ها میزان بدهی حدودا ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود، گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در مورد پرداخت بدهی پیمانکاران به جمع بندی ارائه «برات کارت» رسیدیم تا بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شود.

وی در مورد بدهی های ارزی شهرداری تهران به بانکها اظهار کرد: در این موضوع مسئله نرخ ارز و نرخ تسهیلات مهم است که در حال پیگیری هستیم که با چه نرخی می‌خواهند بدهی شان را با ما تسویه کنند. متأسفانه گذشتگان اگر می آمدند بدهی‌های ارزی را تبدیل به ریال می‌کردند دیگر نرخ تسهیلات ارز اثر نداشت، اما این مهم را انجام ندادند.

شهرداری تهران پیگیر دریافت مطالبات از دولت

معاون مالی شهرداری تهران در مورد پیگیری دریافت مطالبات شهرداری تهران از دولت گفت: ما پیگیر هستیم تا مطالبات خود را از دستگاه‌های مختلف دریافت کنیم که تاکنون حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تأیید شده است و تمام فرآیند طی شده و دولت این مبلغ را پذیرفته است.

وی در مورد رقم دقیق بدهی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تا با بانکها در مورد اصل و فرع بدهی‌ها صحبت نکنیم، نمی‌توانیم رقم نهایی و دقیق میزان بدهی شهرداری را اعلام کنیم، افزود: اما بانک‌ها مدعی بدهی۶۰ هزار میلیارد تومانی هستند و در کل پیمانکاران نیز مدعی ۸۰۰۰ میلیارد تومان بدهی هستند که باید پایش شود و این رقم کمتر می‌شود؛ اما اینکه شهرداری تهران بدهکار مجموعه‌های مختلف است یک اصل است و ما درصدد حل مشکلات هستیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
کد خبر: 31807

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =