وزارت نیرو باید روشنایی معابر و فضاهای بی دفاع را تامین کند

شهر: برای جلوگیری از جدا افتادگی و کم تردد بودن فضاهای بی دفاع شهری در منطقه ۲۲ علاوه بر تامین مبلمان شهری توسط شهرداری، وزارت نیرو باید نسبت به تامین روشنایی این معابر اقدام کند.

علی نوذرپور، شهردار منطقه ۲۲ در گفتگو با شهر گفت: در زمینه معابر و نقاط کم تردد که زمینه آسیب‌های اجتماعی را فراهم می کند و در اصطلاح شهرسازی به آن فضای غیر قابل دفاع گفته می شود، بخشی که متوجه شهرداری است این است که جمعیت را با ترفندهای مختلف به این فضاها منتقل  و شهروندان را ترغیب و تشویق کند که برای سکونت به این فضاها منتقل شوند.

او افزود: به عنوان مثال مدیریت شهری و سایر نهادها باید ایجاد مبلمان شهری و روشنایی را در دستور کار قرار دهند تا از خلوت بودن و جدا افتادگی این فضاها جلوگیری کنند. این اقدامات جزو تمهیدات و تلاش هایی است که منطقه انجام داده ولی بخشی از این روشنایی که مربوط به روشنایی معابر است جزو وظایف شهرداری نیست و طبق قانون وزارت نیرو باید آن را تامین کند.

نوذرپور اضافه کرد: وزارت نیرو باید اعتبارات و بودجه لازم را برای تامین روشنایی در فضاهای عمومی و فضاهای غیرقابل دفاع تامین کند و این انتظار مردم و منطقه است.

منطقه ۲۲ با وجود تلاشهایی که برای ارتقای کیفیت زندگی انجام شده، هنوز معابر و نقاطی وجود دارد که به دلیل جدا افتادگی و کم تردد بودن، می تواند زمینه آسیب های اجتماعی و ناامنی را فراهم کند.

خبرنگار: علی سی پی

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
کد خبر: 3212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =