از بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی تا انتصابات در ذیحسابی

شهر: اعضای شورای شهر تهران در دویست و سی امین جلسه «اصلاحیه مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» و یک فوریت از لایحه «معرفی ۸ نفر از کارکنان رسمی شهرداری جهت انتصاب به عنوان قائم مقام ذیحساب» را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار شهر، اعضای شورای شهر در نخستین دستور این جلسه نامه فرماندار تهران درباره اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه «اصلاحیه مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» را بررسی کردند.

در این زمینه محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران گزارش کمیسیون را ارائه کرد. او گفت که در جلسه صبح امروز با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و با استناد به قوانین فرادستی در این باره مشکل ایراد گرفته شده از سوی فرمانداری قابل حل است.

او به برخی از این قوانین اشاره کرد و گفت: قانون جامع حمایت از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که حتی در مورد پرداخت هزینه مترو و اتوبوس در داخل شهر پیش بینی شده این افراد را معاف کرده و صراحتا اعلام شده که بنیاد شهید باید تأمین اعتبار را انجام دهد، وجود دارند. چون در قوانین فرادستی این موضوع مطرح شده پیشنهاد کمیسیون این است که درباره مواردی که وفق قوانین فرادستی تأمین اعتبارات لازم به عهده دستگاه های دولتی است، شهرداری تهران موظف است تخفیف اعمال شده را به حساب بدهکاری دستگاه ها منظور کند تا در اقدامات مالی شهرداری منظور شود.

سید ابراهیم امینی، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در ادامه ایراد گرفته شده را به دلیل غیر مستقیم بودن از نظر این کمیسیون غیرقابل قبول خواند و گفت که شورای شهر باید بر مصوبه خود تأکید کند.

بر این اساس نظر کمیسیون عمران با ۱۴ نفر رأی موافق از میان ۱۵ عضو حاضر در شورای شهر به تصویب رسید و به این ترتیب تبصره ۱۲ با نظر این کمیسیون تغییر پیدا خواهد کرد.

همچنین در ادامه دویست و سی امین جلسه شورای شهر تهران یک فوریت از لایحه شماره ۱۹/۱۰/۹۹ مورخ ۹۹/۵/۵ شهردار تهران در مورد «معرفی ۸ نفر از کارکنان رسمی شهرداری جهت انتصاب به عنوان قائم مقام ذیحساب» مورد بررسی قرار گرفت که با ۱۶ رأی از ۱۶ نفر اعضای حاضر در شورا به تصویب رسید.

خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
کد خبر: 3393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =