۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
کد خبر: 3455

شهردار منطقه ۲۲:

الگوی مصرف حمل و نقل عمومی پایین تر از استاندارد است

تاکسیرانی منطقه فاصله ١٠ درصدی با وضعیت مطلوب شهر تهران دارد
الگوی مصرف حمل و نقل عمومی پایین تر از استاندارد است

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران خواستار سهم بیشتری برای منطقه ۲۲ در حوزه حمل و نقل و ترافیک شد.

به گزارش شهر، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ٢٢؛ علی نوذر پور، شهردار منطقه ۲۲ در نشست نظارت ستادی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در منطقه ۲۲، با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی، یکی از دغدغه ها و موضوعات استراتژیک منطقه ٢٢ است، گفت: متاسفانه سهم این منطقه در الگوی مصرف حمل و نقل عمومی بسیار پایین تر از استاندارد مورد تایید برنامه ٥ ساله اول است و طبق مطالعات طرح تفصیلی و با توجه به رشد شتابان جمعیت در این منطقه که معادل ٥ برابر رشد تهران است، باید برای سیستم حمل و نقل عمومی این منطقه فکری اندیشیده شود و این اهمیت موضوع را نشان می دهد.

او در ادامه افزود: خوشبختانه در بحث مطالعات جامع حمل و نقل ریلی تهران که به تصویب شورای هماهنگی امور ترافیک شهر تهران رسیده است، طبق اسناد بالادستی و انعقاد قراردادی که با شرکت مترو داشته ایم، این منطقه آمادگی لازم را برای همکاری ساخت خط ١٠ مترو را دارد.

او توضیح داد: در بحث اتوبوسرانی، هم از نظر سهم ما در تعداد اتوبوس های منطقه و هم از نظر فرسودگی آنها، وضعیت بدی نسبت به سایر مناطق شهر تهران دارد.

او ادامه داد: در بحث تاکسیرانی نیز فاصله ١٠ درصدی با وضعیت مطلوب شهر تهران داریم که نیاز به حمایت و پشتیبانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران دارد.

نوذرپور با اعلام اینکه در حوزه حمل و نقل و ترافیک هیچ اقدامی بدون مطالعه و تحقیق انجام نمی شود، ادامه داد؛ در حوزه پیاده رو سازی و مسیر دوچرخه سواری، کارهای خوبی انجام شده است و اولویت سال جاری پیاده رو چهارباغ و دستواره است که نیاز به اعتبار تکمیلی در حوزه حمل و نقل و حوزه عمرانی دارد.

شهردار منطقه ٢٢ گفت: ساخت پل اتصالی دریاچه چیتگر به بوستان جنگلی یکی از موضوعات مهم منطقه است که کلیات آن به تصویب رسیده و مطالعات آن انجام شده است و بعد از تایید نهایی به مرحله اجرا خواهد رسید.

سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این نشست با یادآوری مسئولیتهای ملی علی نوذرپور بیان کرد: با ورود به منطقه متوجه می شویم که شهردار منطقه ۲۲ با نگاهی که در سطح ملی و در حوزه شهرسازی دارند، در سطح عالی کار کرده اند. ما باید توجه بیشتری به این منطقه داشته باشیم. این منطقه می تواند در حوزه شهرسازی، طرح تفصیلی، حوزه ترافیکی و مباحث عمرانی و مهندسی جایگاه منحصربه فردی داشته و الگوی خوبی برای سایر مناطق باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه گفت: امیدواریم بتوانیم امسال ٥٠ درصد از بودجه عمرانی شهرداری تهران را در حوزه های توسعه ای، حمل و نقل و تملک جذب کنیم تا بتوانیم اتفاقات خوبی را در حوزه مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی دنبال کنیم.

او افزود: مجتمع ایستگاهی مترو با نگاه انتفاعی، اقتصادی و درآمدزایی باید با کمک مناطق ٢٢ گانه هدف گذاری شود.

مناف هاشمی تاکید کرد: امیدواریم با اشرافی که تیم ما در تأمین منابع مالی و جذب سرمایه گذاری دارد، به توافقات خوبی برسیم.

مناف هاشمی با اشاره به اینکه سال ١٤٠٠ سال بهتری برای تأمین منابع مالی خواهد بود، ادامه داد: هدفگذاری ما در حوزه تاکسیرانی بیشتر از ١٥ هزار دستگاه خودرو در بخش نوسازی است. در حوزه اتوبوسرانی، قرارداد تولید ١٠٠٠ دستگاه بسته شده، که ٢٥٠ اتوبوس در حال تولید است و تا پایان سال با منابعی که در دست داریم حداقل ١٢ ایستگاه مترو به بهره برداری می رسد. 

معاون حمل و نقل شهرداری تهران در ادامه گفت: ٣٠ درصد سهم کمی است که منطقه ٢٢ در حمل و نقل عمومی دارد، همکاران ما باید در سه حوزه حمل و نقل شرایط بهتری را برای منطقه ایجاد کنند.

او افزود: نقشه های اجرایی ساخت خط ١٠ مترو باید هرچه زودتر انجام و کمتر از یک ماه دیگر شروع به کار شود. مسیرهای پیاده روسازی نیز در دستور کار قرار گیرد و از ظرفیت منطقه برای توسعه مسیر دوچرخه سواری حمایت شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
کد خبر: 3455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =