ایمن سازی گود رها شده شاندیز آغاز شد/ بیش از یک ماه دیگر گود شاندیز با خیابان هم سطح می‌شود

با پیگیری شهرداری منطقه ۱۷ در دوره جدید مدیریت شهری پس از ۱۰ سال و با مجوز معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷، گود رها شده شاندیز، ایمن سازی می شود.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ در خصوص گود شاندیز گفت: در سال ۱۳۹۰ صاحب یکی از املاک درشت دانه در بازار مبل یافت آباد از مدیریت شهری وقت، مجوز گودبرداری جهت ساخت ساختمان تجاری دریافت کرده بود، پس از انجام عملیات خاک برداری، ادامه ساخت این مجموعه در اواخر سال ۱۳۹۱ متوقف شده بود. بعد از گذشت ۱۲ سال و پیگیری و صدور اخطارها و هشدارهای لازم به مالک جهت تکمیل سازه صادر شد، لکن متاسفانه در طی این سال ها هیچ گونه اقدامی جهت ادامه پروژه و تکمیل آن از سوی مالک صورت نگرفت.

وی همچنین افزود: در دوره جدید مدیریت شهری و با پیگیری‌ها و تدابیر اتخاذ شده، شهرداری منطقه ۱۷ پس از اعلام هشدارها و اخطارهای لازم در نهایت با عدم تمکین مالک به مباحث ایمنی که مخاطرات بسیار گسترده ای را برای آحاد عموم مردم شریف و بزرگ منطقه به وجود آورده بود، موضوع به طور ویژه در دستور کمیته ایمنی قرار گرفت و با طی روند اقدامات مربوط به اخذ کارشناس رسمی اعلام نظریه از سازمان مشاور مهندسی شهر تهران برداشت های فنی و کاملا مهندسی با توجه به ابعاد و گستردگی گود مذکور صورت پذیرفته و در نتیجه برای رفع خطر و تامین امنیت شهروندان، با پیگیری‌های حقوقی و کسب مجوزهای لازم از معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷، مجوزهای لازم جهت ورود به ملک و ایمن سازی و همسطح کردن آن با خیابان دریافت شد.

شهردار منطقه ۱۷ با تاکید بر اینکه طبق گفته کارشناسان رسمی دادگستری عمر سازه‌های نگهبان نهایتا یک سال تا ۱۸ ماه است، اظهار داشت: با توجه به گذشت بیش از ۱۰ سال عملیات گودبرداری و فرسایش خاک و عدم اخذ مجوزات ایمنی و استاندارد تاورکرین، رها بودن این گود ممکن بود مخاطراتی برای شهروندان محترم منطقه ایجاد کند. لذا با انجام هماهنگی‌های لازم و اخذ دستورات قضایی از معاون محترم دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷ و دستورات اجرایی از معاونت فنی و عمران شهرداری تهران، جهت جمع آوری تاورکرین و پر کردن گود طبق مشخصات فنی ارائه شده توسط سازمان مشاور فنی و مهندسی شهرداری تهران با هماهنگی صورت گرفت.

وی در خصوص مسائل فنی و نحوه پر کردن خاک در گود شاندیز تاکید کرد: کلیه مکاتبات لازم با معاونت عمران شهرداری تهران و سازمان‌های زیر مجموعه انجام شد و ملاک عمل در نحوه پر کردن استانداردهای اعلام شده خواهد بود.

شنگی همچنین افزود: با توجه به بزرگی و حجم این اقدام جهت آرامش شهروندان و ممانعت از ایجاد ترافیک و اختلال در تردد شهروندان، این عملیات با اتخاذ تدابیر لازم در خیابان شاندیز انجام می‌شود، پیش‌بینی می‌شود با تلاش های همکاران و اقدامات شبانه روزی به صورت مستمر بیش از یک ماه تا هم سطح سازی گود با خیابان شاندیز زمان می برد.

همچنین طی سال‌های گذشته، جلسات متعددی با مالک برگزار و اخطارهای اجرایی و قضایی در چند نوبت به مالک ابلاغ شده، اما هر بار مالک دستورات قضایی را اجرا نکرده است. در راستای ارتقا ایمنی و صیانت از حقوق شهروندان، سال ۱۴۰۲ پس از طی مراحل قانونی، شهرداری منطقه ۱۷ با اخذ دستور قضایی برای رفع خطر و همسطح سازی گود با خیابان شاندیز اقدام کرده است. این عملیات با هدف رفع خطر و ارتقا ایمنی شهروندان محترم منطقه ۱۷ و با پیگیری‌ها و تدابیر شهردار منطقه ۱۷ در اردیبهشت سال جاری محقق شد.

انتهای پیام/

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
کد خبر: 36105

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =