اختصاص بودجه برای ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن مدیریت شهری برای اولین بار به پیشنهاد شهرداری

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم شهرداری تهران از ۱۲۹ ساختمان ناایمن پایتخت(در حال حاضر به ۹۵ عدد رسیده)، تنها سه تا چهار ساختمان بوده که تمام این موارد در بودجه سال ۱۴۰۲، بودجه ایمن‌سازی دریافت کردند.

مهدی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۲ برای اولین بار شهرداری تهران پیشنهاد داد که ردیف اعتباری مشخصی برای ایمن‌سازی ساختمان‌های این مجموعه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: این پیشنهاد در شورا مصوب شد و به این معنی است که شهرداری، خود در ایمن‌سازی ساختمان‌ها پیشرو است.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران تاکید کرد: به عنوان مثال دو پارکینگ در منطقه یک ۴۰ میلیارد تومان بودجه را برای ایمن‌سازی به خود اختصاص دادند که نشان‌دهنده عزم جدی شهرداری برای ایمن‌سازی ساختمان‌های خود است.

وی تاکید کرد: شهرداری نسبت به موضوع اقدام کرده اما به این شکل نیست که بگوییم در سال ۱۴۰۲ تمام ساختمان‌ها به نقطه مطلوب برسد، اما امیدواریم در طول سالهای آینده، ایمن‌سازی کامل ساختمان‌ها به نتیجه برسد.

بابایی با بیان اینکه در دسته‌بندی ۱۲۹ ساختمان ناایمن (که تاکنون به ۹۵ عدد رسیده) سهم شهرداری تهران محدود و به تعداد سه یا چهار ساختمان بوده است، یادآور شد: تمام این ساختمان‌ها برای ایمن‌سازی بودجه دریافت کردند، اما جز این موارد، ساختمان‌هایی نیز در رده‌بندی ساختمان‌های میان‌خطر و کم‌خطر بودند که البته برای این موارد نیز بودجه پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه استناد ما تنها به لیست آتش‌نشانی نبوده است، گفت: شهرداری در برهه‌های مختلف بنابر برداشت‌هایی از داده‌ها، برخی ساختمان‌های خود را پرخطر اعلام و اقدام کرده است؛ چون در گذشته ایمن‌سازی ردیف بودجه نداشت با مشکل مواجه بود اما امروز شهرداری می‌تواند سرعت ایمن‌سازی را افزایش دهد؛ ضمن اینکه شخص شهردار می‌تواند در هر ماموریت بودجه‌ای ۱۰ درصد افزایش یا کاهش را اعمال کند و در موارد بحرانی دستور تخصیص این بودجه را برای ایمن‌سازی بدهد.

انتهای پیام/

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۷
کد خبر: 36298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =