استقرار واحد HSE در همه مناطق ۲۲ گانه و سازمان‌ها و شرکت‌ها

شهر: HSE (بهداشت، ایمنی و محیط ‌زیست) شهرداری تهران، در همه مناطق ۲۲ گانه و همینطور سازمان‌ها و شرکت‌ها مستقر است و بر کار این واحدها به صورت دوره‌ای نظارت می‌شود.

حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم و دبیر شورای عالی HSE شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار شهر، بیان کرد: واحد HSE در بیشتر سازمان‌ها و و برخی شرکت و در تمام شهرداری‌های مناطق شهرداری تهران مستقر است.

او با بیان اینکه همه شهرداری های مناطق دارای واحد HSE هستند، گفت: مدیر یا بالاترین مقام این واحدها هم شهردار هر منطقه است و درباره سازمان‌ها و شرکت‌ها هم رئیس یا مدیرعامل، این مسئولیت را بر عهده دارد. اما اینکه گاهی گفته شده HSE  در شهرداری تهران نادیده گرفته می‌شود کاملا اشتباه است چرا که ایمنی و سلامت محیط و فضاهای شهری همواره مورد اهمیت بوده و شهرداران مناطق و روسای سازمان‌ها و شرکت‌ها به جد در این زمینه فعالیت دارند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ادامه داد: نظارت بر واحدهای HSE چه در مناطق ۲۲ گانه شهرداری و چه سازمان‌ها و شرکت‌ها به صورت دوره‌ای از سوی دبیرخانه HSE انجام و حتی مشاوره‌های لازم هم داده می‌شود.

چوبینه درباره واحد HSE  در سازمان بوستان‌ها و پارک‌ها هم توضیح داد: HSE در سازمان بوستان‌ها مستقر است و در حوزه‌های مختلف تحت نظر مدیر سازمان فعالیت دارد. از طرف دیگر پیمانکاران هم ملزم به رعایت شرایط HSE در حوزه‌های مختلف هستند، اگر کسی هم از وظایفش کوتاهی کند متناسب با شرایط باید پاسخگو باشد.

دبیر شورایعالی HSE (بهداشت، ایمنی و محیط ‌زیست) شهرداری تهران، این را هم گفت که؛ به تازگی در شورای شهر تهران این موضوع مطرح شده که HSE دبیرخانه‌ای در حوزه ساختارهای حاکمیتی شهرداری باشد، این بحث در حال پیگیری است و هر زمان شهرداری به این نتیجه برسد و شورای شهر هم الزامی ایجاد کند به طور قطع همه ملزم به اجرای آن هستیم.

* یکی از مسایل مهمی که هر فرد باید در طول زندگی خود  به آن توجه کند و غفلت از آن خسارات جبران ناپذیری به جای می‌گذارد و چه بسا سلامت خود و همکاران را به خطر می‌اندازد و آسیب‌های فراوانی را به محیط زیست وارد می‌سازد بهداشت و ایمنی محیط زیست و محیط کار است.

بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE)را اصطلاحاً HSE گفته می‌شود که حروف آن مخفف کلمات زیر هست:
H: Health بهداشت‌کار
S: Safety ایمنی کار
E: Environment محیط‌زیست

خبرنگار: فریبا رحمانی

۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
کد خبر: 3653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =