۹ حکم و ۱۹ شاخص؛ تکلیف شرکت واحد اتوبوسرانی در برنامه چهارم  

نشست تعاملی مدیران کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد با مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی برگزار و بر ضرورت اجرای تکالیف اتوبوسرانی در احکام برنامه چهارم به منظور توسعه حوزه حمل و نقل عمومی پایتخت و تامین رفاه شهروندان تاکید شد.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، نشست تعاملی در شرکت واحد اتوبوسرانی در راستای چهارشنبه‌های همدلی و اتحاد با حضور "مهدی علیزاده" مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرتهران، "امیر شهرابی" مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران؛ "محمد امیرآبادی" مدیرکل دفتر پایش برنامه و کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد و معاونین و مدیران این مجموعه ها برگزار شد که پروژه های اولویت دار بر اساس بودجه مصوب سال ۱۴۰۲ و همچنین احکام برنامه چهارم در حوزه اتوبوسرانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران در این نشست با اشاره جایگاه ویژه حوزه حمل و نقل عمومی در برنامه چهارم، افزود: مدیریت شهری برای ارتقای حوزه حمل و نقل عمومی، افزایش ناوگان، اورهال اتوبوسها و... به منظور گسترش خدمت رسانی به شهروندان، احکام و تکالیف مهمی را درنظر گرفته است که اجرای آن همت و تلاش مضاعف مجموعه‌های این حوزه به ویژه اتوبوسرانی را می طلبد.

شهرابی خاطرنشان ساخت: برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران طی ۹ حکم و ۱۹ شاخص، تکالیف شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران را مشخص کرده که باید مجدانه پیگیری شود.

امیرآبادی مدیرکل دفتر پایش برنامه و کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بودجه ۱۴۰۱ در حوزه اتوبوسرانی، بر ضرورت اجرای کدپروژه‌های شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در سال ۱۴۰۲ به منظور ارتقاء و بهبود شاخص های موجود حوزه حمل و نقل عمومی در راستای تحقق تحول های چهارگانه مدنظر شهردار تهران تاکید کرد.

علیزاده مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی نیز با تشریح اهم برنامه‌های سال ۱۴۰۲ شرکت واحد اتوبوسرانی در سال جدید ذیل برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران اظهارداشت: طبق اطلاع‌رسانی قبلی، فعلا بناست طبق قراردادی منعقدشده، ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تک‌کابین تا خرداد ۱۴۰۳ دریافت کنیم که حداقل ۵۰۰ دستگاه آن در سال جاری خواهد بود. همچنین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر نیز بر اساس دستور شهردار تهران تا پیش از مهرماه از مجموعه فعلی اتوبوسرانی، اورهال می شود. تا پایان هفته دیگر توافقات مربوط به ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس با شرکت دیگری به سرانجام می‌رسد که ۶۰۰ دستگاه از آن، اتوبوس‌های دوکابین هستند.

در این نشست ضمن طرح چالش ها و درخواست های شرکت اتوبوسرانی، راهکارهای موجود مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت هم افزایی برای تحقق احکام برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران تاکید شد.

انتهای پیام/

۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵
کد خبر: 36569

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =