۹۳ شکایت مفتوح شهرداری تهران از مالکان ساختمان‌های ناایمن روی میز دستگاه قضاست

 عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران امشب -۳خرداد ۱۴۰۲- در ارتباط تلفنی با برنامه «تهران ۲۰» در رابطه با انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن، به سؤالات مجری برنامه پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار شهر محمدخانی در برنامه تهران ۲۰ با پرداختن به موضوع ساختمان های ناایمن گفت: از همکاران خوبم در مجموعه آتش‌نشانی که بدون هیاهو و جنجال مسیر پایش ساختمان‌های ناایمن از منظر حریق را بررسی و احصا کردند، تشکر می‌کنم. با پیگیری‌های صورت‌گرفته تعدادساختمان‌های ناایمن کاهش و به ۹۳ ساختمان رسید. لیست به دستگاه قضا ارسال شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

سخنگوی شهرداری تهران افزود:پیشنهاد می‌کنم از رییس ستاد مدیریت بحران شهرداری تهران برای توضیح مفصل ماجرا دعوت کنید. موضوع ایمنی ساختمان‌های پایتخت هفت-هشت آیتم دارد؛ حریق یکی از آنهاست.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری طبق وظیفه قانونی خود در حال پیگیری موضوع است. شهرداری تهران ضابط قضایی نیست، ولی در هم افزایی با دیگر دستگاه‌ها موضوع ایمن‌سازی این ساختمان‌ها را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه بدون همکاری دستگاه قضا نمی‌توان اقدام به ایمن‌سازی ساختمان‌ها کرد، ادامه داد: ساختمانی که سال گذشته دچار حریق شد و یکی از بهترین نیروهای آتش‌نشان ما در این حادثه به شهادت رسید، درواقع سال گذشته پلمپ هم شده بود!

محمدخانی تصریح کرد:۹۳ پرونده باز شکایت از مالکان ساختمان‌های ناایمن در دستگاه قضایی هم‌اکنون وجود دارد. وظیفه رسانه ها پیگیری از دستگاه قضایی برای به نتیجه رساندن شکایت‌هاست.

محمدخانی با بیان اینکه ما هم‌چنان هم موافق انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن نیستیم، گفت: البته حتماً دستگاه قضایی مصلحت را در انتشار این لیست دانسته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ما موافق حداکثری اطلاعات و شفافیت هستیم، افزود: فراتر از انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن، تبعیت از قانون است. انتشار اسامی این ساختمان‌ها در سالگرد متروپل رخ داد. اما این فاجعه از منظر حریق اتفاق نیفتاد.

وی گفت: خودمان را در شهرداری موظف به پاسخگویی به مردم می‌دانیم.

انتهای پیام/

۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۴
کد خبر: 36732

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =