لیست ساختمان‌های ناایمن ارائه شده توسط شهرداری تهران منجر به افزایش ایمنی در ساخت و ساز می‌شود

عضو ارشد سازمان‌نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران گفت: انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن که توسط شهرداری تهران به دستگاه قضا داده شده، تاثیر بسزایی در افزایش ایمنی شهر خواهد داشت؛ زیرا هم منجر به ایمن‌سازی ساختمان‌های موجود در این لیست شده و هم باعث می‌شود تا سازندگان در هنگام ساخت توجه به ایمنی را در دستور کار خود قرار دهند.

کریم صلاحی مهر، کارشناس مسکن و عضو ارشد سازمان‌نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر در مورد انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن اظهار کرد: شاید یکی از واقعیت های تلخی که در ابرشهر بزرگی مثل تهران با آن مواجه هستیم، وجود ساختمان های ناایمن باشد. ساختمان هایی که زنگ خطر آنها با حوادثی همچون پلاسکو و با از دست دادن آتش نشانان فداکار و همشهریان عزیزمان قبلا به صدا درآمده بود، اما حالا لیست تعدادی از آنها منتشر شده است.

وی افزود: در نگاه اول موضوعی که به ذهن انسان متبادر می گردد این است که انتشار لیست های اینچنینی مالک یا مالکین این ساختمان ها را به واسطه اعلام نبود استحکام ساختمان هایشان دچار ضرر و زیان زیادی می کند، اما یقیناً در نگاهی جامع تر به نفع عامه جامعه و  بهره برداران ساختمان ها که عمدتاً افراد غیر مطلع و غیر فنی می باشند، خواهد بود.

صلاحی مهر با تاکید بر اینکه انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن که توسط شهرداری تهران به دستگاه قضا داده شده برافزایش ایمنی تاثیر بسزایی دارد، گفت: قاعدتا" مالکین این ساختمان ها تلاش خواهند کرد در صورت امکان، با تدابیر فنی  ضمن مقاوم سازی سازه، حداقل معیارها و  استاندارد های لازم را برای تامین ایمنی ساختمان های خود به دست آورده و از لیست مذکور خارج شوند. پر واضح است که مالکین ساختمان های در حال ساخت و یا آنهایی که قرار است در آینده ساخته شوند نیز ناخودآگاه نیم نگاهی به تامین ایمنی ساختمان های خود خواهند داشت.


انتهای پیام/

۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴
کد خبر: 36788

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =