ضرورت تلاش سازمان بازنشستگی برای کاهش وابستگی به منابع بودجه ای شهرداری

نشست تعاملی ادارات کل برنامه و بودجه و دفتر پایش برنامه و ارزیابی عملکرد با سازمان بازنشستگی شهرداری برگزار و بر لزوم تلاش برای کاهش وابستگی سازمان بازنشستگی به منابع بودجه ای در حیطه سرمایه گذاری و توسعه شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تاکید شد.

به گزارش شهر، به نقل از روابط عمومی اداره کل برنامه و بودجه شهرداری تهران، در این نشست تعاملی که در راستای چهارشنبه‌های همدلی و اتحاد برگزار شد؛ ضمن تببین و تشریح برنامه‌های سازمان بازنشستگی شهرداری تهران، موضوعات بودجه ای مورد بحث و قرار گرفت.

امیر شهرابی مدیرکل برنامه و بودجه شهرداری تهران، با اشاره به تامین منابع پرداخت حقوق بازنشستگان شهرداری تهران گفت: اکنون بخشی از حقوق بازنشستگان از کمک شهرداری پرداخت می‌شود و بخشی از منابع حاصل کسورپردازی و بخش دیگر منابع حاصل ازسود سازمان و شرکت هاست.

شهرابی با اشاره به رویکرد شهرداری تهران در کاهش وابستگی بودجه سازمان و شرکت‌های تابعه از بودجه عمومی شهرداری گفت: سازمان بازنشستگی باید به گونه‌ای مدیریت کند که با توسعه شرکت های زیرمجموعه سازمان زمینه سودآوری بیشتری فراهم شود و سهم پرداخت حقوق بازنشستگان از کمک‌های کنونی، به سمت منابع حاصل از کسورپردازی و سرمایه گذاری سازمان پیش رود.

جواد مالکی مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران نیز ضمن تشریح جزییات تغییر پرداختی و سیاست‌های حمایتی بازنشستگان شهرداری گفت: در دوره جدید مدیریت شهری سه اتفاق برای بازنشستگان در راستای افزایش حق مسکن، همسان سازی حقوق و افزایش سه برابری حق عائله مندی رقم خورد.

به گفته مالکی؛ طبق دستور شهردار تهران مبنی بر کرامت و رفاه معیشت بازنشستگان، در  سال ۱۴۰۱ مواردی اعم از افزایش حق مسکن به میزان ۲۶۰ درصد که باعث افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی دریافتی علاوه بر افزایش‌های قانونی بر روی حقوق کارمندان بازنشسته شهرداری تهران با همکاری شورای شهر شد.

در این نشست، بر ضرورت اجرای یک حکم برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران مربوط به تأمین هدفمند نیازهای بازنشستگان، همچنین اعلام شاخص‌های سازمان بازنشستگی به دفتر پایش برنامه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران تاکید  شد.

انتهای پیام/

۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
کد خبر: 36868

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =