ایجاد دانش، مهارت و افزایش مشارکت جامعه در مقابله با چالش‌های محیط زیستی

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت ایجاد دانش، مهارت و افزایش مشارکت جامعه در مقابله با چالش های محیط زیستی شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ " حلیا سادات حسینی" در دیدار با " مهدی امیری" مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با بیان اینکه تعلیم و تربیت به عنوان مهمترین عامل مؤثر در دگرگونی طرز نگرش و رفتار شهروندی، بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء خدمات شهری را در پی دارد گفت: برنامه ریزی جهت آموزش شهری و شهروندی به منظور حرکت از وضع موجود در حوزه محیط زیست شهری به سمت وضعیت مطلوب، مستلزم تدوین برنامه‌های تدریجی است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه به منظور رشد و توسعه مطلوب شهری به تغییرات و دگرگونی هایی در جهت مشارکت پذیری شهروندان نیازمندیم اظهار داشت: آموزش‌های زیست محیطی شهروندی باید در سه سطح کودکان، محصلان و سپس تمامی آحاد جامعه صورت پذیرد.

به گفته حسینی؛ در جهت توسعه مطلوب آموزش‌های شهروندی باید از شیوه‌هایی استفاده کرد که مقبولیت اجتماعی با تأکید بر پیشرفت برنامه‌های آموزشی همراه با تغییرات مثبت، توأم بوده و بطور همزمان با معیارهای اجتماعی و فرهنگی و زیست محیطی همخوانی و سازگاری داشته باشد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد: با توان و تعامل مثبتی که در مجموعه محیط زیست و اداره کل آموزش‌های شهروندی وجود دارد، می‌توان در زمینه آموزش شهروندی در حوزه‌های محیط زیستی گام‌های موثری را برداشت و این مهم به‌عنوان الگو به سایر استان‌های کشور تسری یابد.

در ادامه "مهدی امیری" ضمن اعلام آمادگی به منظور همکاری بیشتر در زمینه موضوعات محیط زیستی گفت: آموزش شهروندی بر مسئولیت‌پذیری اجتماعی، مهارت اجتماعی و ‌محیط زیستی در سطح کلان بسیار تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه تهران یکی از پیشروترین شهرها در مباحث آموزش و فرهنگ‌سازی محیط زیستی در کشور است گفت : ساختارسازی اجرایی و عملیاتی، ایجاد پویش‌های مردمی در موضوعات محیط زیستی بسیار ضرورت دارد.

مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران اظهار کرد: امیدواریم شهرداری تهران به‌عنوان پرچمدار آموزش شهروندی در حوزه حفاظت محیط زیست کشور در آینده ای نزدیک انتخاب شود.

انتهای پیام/

۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
کد خبر: 36897

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =