حفظ فضای سبز در مواجهه با ساخت و سازها مورد توجه جدی مدیریت شهری منطقه است

شهردار منطقه۲۲ اظهار کرد: فضای سبز این منطقه یکی از ارزشمندترین سرمایه های شهر تهران به شمار می رود، لذا حفظ آن به جهت ساخت اماکن مسکونی و زیرساخت های مورد نیاز منطقه یکی از مهمترین اقدامات مهم مدیریت شهری منطقه بشمار می رود.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، حاجوی در جلسه ای که با حضور هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران برگزار شد؛ با تاکید بر اینکه در مناطق توسعه یافته شهر تهران گسترش و حفظ فضای سبز با چالش‌های مواجه بوده است، گفت: با توجه به کارکردهای منطقه ای و فرامنطقه ای مهم فضای سبز منطقه و نقش اکولوژیکی آن، تلا ش خواهیم کرد تا حد امکان به میزان فضای سبز منطقه افزوده و با هر گونه اقدام غیر مجاز در این خصوص جلوگیری و رسیدگی مستمر فضای سبز به طور جدی پیگیری خواهد شد.

وی اظهار کرد: ساخت سرانه‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی همگام ساخت و سازها عدیده‌ای که در سطح منطقه در حال انجام است باید مورد توجه قرار گیرد. با توجه به کمبود سرانه‌هایی که در سطح این منطقه وجود دارد، ساخت این زیرساختهای از اهمیت ویژه ای برخوردار است‌.

حاجوی عنوان کرد: با توجه به تاکیدات دکتر زاکانی شهردار محترم در خصوص رونق حمل و نقل عمومی در شهر تهران بخصوص گسترش خط مترو، در این خصوص کارهای مطالعاتی، جانمایی‌ها و اولویت بندی‌ها از محل بانک زمین در منطقه ۲۲ جهت راه اندازی و ساخت خط ۱۰ مترو در نظر گرفته شده و پیگیری های زمین آن نیز به مدیریت شهری منطقه واگذار شده در بحث آزادسازی زمین ها نیازمند کمک و همراهی نهادهای نظامی مستقر در منطقه هستیم.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر با توجه به مطالبات بسیار زیادی که از سوی مردم از مجموعه شهرداری وجود دارد، در پهنه شمال غرب شهر تهران سه خط مترو در حال راه اندازی است که مهمترین آن خط ۱۰ مترو تهران با ۱۱ ایستگاه در سطح منطقه است و در هفته های گذشته واگذاری ساخت ۵ ایستگاه مترو نیز با همکاری شهرداری تهران و همچنین شرکت مترو در سطح منطقه آغاز شده است که همه این اقدامات در قالب توسعه حمل و نقل عمومی صورت می پذیرد.

انتهای پیام/

۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷
کد خبر: 36899

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =