برقراری انضباط شهری با اجرای بند ۲۰ ماده ٥٥ قانون ساماندهی اصناف در منطقه۲۲

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ از پلمپ سه واحد صنوف تعمیرگاهی که به صورت غیرمجاز در این منطقه مشغول فعالیت بودند، خبر داد.

 گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲؛ علیرضا علی بخشی درباره اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ توضیح داد: سد معبر هم موجب آلودگی بصری و برهم خوردن آرامش شهر شهروندان می‌شود، به همین منظور با توجه به درخواست شهروندان از مزاحمت مشاغل تعمیرگاهی، رویکرد مقابله با مشاغل مزاحم توسط شهرداری از طریق کمیسیون بند٢٠ در دستور کار قرار دارد که در نهایت در صورت اثبات مزاحمت دستور تعطیلی یا رفع مزاحمت آن شغل داده می شود.

وی افزود: هیچ صنفی اجازه سد معبر ندارد ، در صورتی که صنفی ایجاد سد معبر کند گزارش تخلف به اکیپ رفع سد معبر صادر  و سپس برابر قانون با آن واحد برخورد خواهد شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۲ تصریح کرد: اگر مزاحمت ها جزو آلودگی صوتی، هوا و محیط زیستی باشد؛ در کمیسیون بند ٢٠  بررسی و رأی نهایی صادر می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بیشترین مشکل اهالی این منطقه از اصناف خدمات خودرویی است، به همین منظور نسبت به پلمپ سه واحد صنفی مکانیکی با حضور نماینده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و عوامل ناحیه ٢ منطقه صورت پذیرفت. 

علی بخشی گفت: اداره ساماندهی این منطقه در راستای بررسی و بازدید از فعالیت‌های خدمات خودرویی در سطح منطقه و پیگیری جهت صدور آرا بند ٢٠، تمامی فعالیت‌های خدمات خودرویی مورد بررسی قرار گرفت و با تعدادی از آنها که مشمول رای بند ٢٠ می‌شدند برخورد جدی کرده و سه تعمیرگاه غیرمجاز در خیابان هوانیروز و امیرکبیر
تعطیل شدند.

همچنین کارشناسان مربوطه مکلف شدند ضمن بازدید از اصناف دارای مزاحمت، نسبت به صدور اخطار جهت واحدهای صنفی و رفع مزاحمت برای شهروندان و همچنین آلودگی‌های محیط زیست اقدام کنند.
 

۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲
کد خبر: 37022

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =