بارگذاری سن آسفالت بزرگراه‌ها در سامانه جامع اطلاعات مکانی

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تکمیل لایه اطلاعاتی مربوط به سن آسفالت معابر بزرگراهی در سامانه جامع اطلاعات مکانی پایتخت خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، "سید عبدالمهدی حسینی" مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به تکمیل اطلاعات مربوط به سن آسفالت معابر غیربزرگراهی در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران در ابتدای سال ۱۴۰۰، پیوستن اطلاعات مربوط به سن آسفالت معابر بزرگراهی به این سامانه را به مثابه یک گام بلند در جهت پیشرفت الکترونیکی مدیریت شهری پایتخت خواند و یادآور شد: این دستاورد مهم در نتیجه اقدامات اداره کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری، مناطق ۲۲گانه و نواحی مربوطه به ثمر نشسته است.

"حسینی" با اشاره به ابلاغ مصوبه "بهای خدمات صدور مجور حفاری، لکه‌گیری و ترمیم آسفالت معابر در سال ۱۴۰۲"، از تغییرات اساسی در نحوه محاسبات بهای خدمات مجوزهای حفاری خبر داد و گفت: تکمیل لایه اطلاعاتی سن آسفالت بزرگراه‌ها در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران، امری راهگشا در انجام این محاسبات سیستمی خواهد بود.

وی با بیان آنکه جزئیات اطلاعاتی مربوط به سن آسفالت بزرگراه‌ها در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران تکمیل شده و هم‌اکنون قابل بهره‌برداری است، یادآور شد: فرآیند مذکور تاثیر بسزایی در ایجاد سلامت اداری، جلوگیری از فساد و دخالت نیروی انسانی در احصای سن آسفالت خواهد داشت.

لازم به ذکر است هدف نهایی سامانه‌های اطلاعات مکانی، پشتیبانی جهت تصمیم گیری‌های پایه‌گذاری شده بر اساس داده‌های مکانی بوده و عملکرد اساسی آن کسب سریع اطلاعات دقیق به منظور اتخاذ تدابیر مدیریتی است.

انتهای پیام/

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
کد خبر: 37151

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =