انتفاع عمومی اولویت شهرداری تهران در افتتاح پروژه های شهری

بازدیدعباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با همراهی شهرداران مناطق ۳ و ۵ و۲۲ و مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از پروژه های قابل افتتاح مناطق مذکور صورت گرفت.

به گزارش شهر و به نقل از روابط عمومی معاونت هماهنگی و امور مناطق عباس شعبانی ضمن تبریک خجسته ایام دهه ی مبارک کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) از بهره برداری ۵ پروژه شهری در مناطق ۳،۵،۲۲ تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

شعبانی در ادامه افزود؛  ۴ پروژه بازدید شده در مناطق ۵ و ۲۲ از پروژه هایی هستند که در طرح تفصیلی شهر تهران پیش بینی و درنظر گرفته شده بود و در ادوار پیشین مدیریت شهری آغاز و در این دوره از مدیریت شهردار محترم تهران با حل مشکلات و موانع و با در نظر گرفتن انتفاع شهروندان در ماه های آتی به ثمر خواهند نشست.

شعبانی با تأکید بر این نکته که پروژه های بازدید شده در تقاطع محور دوگاز حدود ۱۱۶ کیلومتر بار ترافیکی محدوده بزرگراه شهید خرازی در منطقه ۲۲ را به نفع شهروندان تهرانی کاهش می دهد اضافه کرد؛ هدف ما در بهره برداری از پروژه های شهر انتفاع و تسهیل روند زندگی شهروندان تهرانی است و منطقه ۲۲ بدنبال تازه تأسیس بودن بیشترین قدرالسهم را در نواقص بزرگراهی به خود اختصاص داده است که در تلاش هستیم این موانع را به زودی برطرف نماییم.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با حضور در تقاطع بزرگراه شهید آبشناسان و جنت آباد در محدوده ی منطقه ۵ از افتتاح این پروژه در آینده ای نزدیک خبر داد. شایان ذکر است پروژه مذکور در طرح جامع شهر تهران وجود دارد و در برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران نیز تصویب شده بود که به دلیل مشکلاتی اعم از رفع معارضین و عدم بودجه مناسب برای اجرای پروژه مذکور متوقف گردیده بود.

در ادامه بازدید فوق عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق در جریان روند پیشرفت پروژه پارکینگ طبقاتی نیایش در منطقه ۳ قرار گرفت.پروژه پارکینگ طبقاتی نیایش نیز از دیگر پروژه هایی است که در سال ۹۳ آغاز و به علت معارض تملکی و تاسیساتی در مقاطعی متوقف گردید، اما از سال گذشته روند ساخت آن از سر گرفته شد.

پارکینگ مذکور در ۹ طبقه و دارای ظرفیتی بالغ بر ۱۲۸۰ خودرو می باشد که پس از بهره برداری، مشکلات ترافیکی در محدوده بیمارستان قلب شهید رجایی، پردیس سینمایی ملت، بوستان ملت همچنین حاشیه پارک خودرو در حاشیه بزرگراه نیایش را کاهش چشمگیری خواهد داد.

در خاتمه معاون شهردار تهران ضمن قدردانی از زحمات همکاران مناطق در پروژه های مذکور، دستورات لازم را جهت تسهیل و سرعت بخشیدن به روند اجرایی این پروژه ها صادر و بر ارزیابی عملکرد مستمر پیمانکاران تأکید نمود.

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸
کد خبر: 37153

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =