از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خدمت‌رسانی ویژه‌ای را برای خدمت به زائران حرم مطهر امام راحل در نظر دارد.

به گزارش خبرنگار شهر، در آستانه سی و چهارمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) شهرداری تهران و به ویژه معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران اقدامات ویژه ای را به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران این حرم مطهر در نظر گرفته است که در این گزارش به این اقدامات خواهیم پرداخت.

برپایی ۳ پردیس فرهنگی در محوطه حرم مطهر

حسین‌ نظری در گفت و گو با خبرنگار شهر مورد آخرین تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ۱۹ و نزدیکی آن به حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) موارد و موضوعات مرتبط با شهرداری تهران در محوطه بیرونی بهشت زهرا(س) برعهده منطقه ۱۹ و آماده سازی محوطه داخلی بهشت زهرا(س) در کلیه موضوعات خدمات شهری، فنی و عمرانی، ترافیکی و... بر عهده سازمان بهشت زهرا(س) خواهد بود.

از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

وی افزود:  زیر مجموعه های دیگر شهرداری تهران حداکثر همکاری و کمک را به آنان خواهند داشت. همچنین نگهداشت در ۱۴پهنه تعیین شده در محدوده حرم و اطراف آن، توسط مناطق ۲-۴-۵-۷-۸-۹-۱۰-۱۱-۱۳-۱۴-۱۵-۱۶-۱۷ و ۲۲ انجام می شود.

نظری ادامه داد: هویت بخشی به سیمای بصری شهر و انجام تبلیغات محیطی با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، تامین و نصب تلویزیون های شهری برای پوشش زنده مراسم، تسطیح محل پارکینگ های خاکی، استقرار خودروهای شاتل برقی به ستاد مرکزی بزرگداشت، تامین یکصد عدد ویلچر برای جابه‌جایی سالمندان و توان‌یابان و اعزام ویلچرران توسط سازمان بسیج شهرداری تهران، استقرار نیروهای آتش‌نشان به همراه خودروهای سبک و سنگین در نقاط تعیین شده، انجام بازدیدهای مستمر به منظور شناسایی و رفع موارد ناایمن، آماده سازی کلیه سرویس های بهداشتی در داخل و اطراف بهشت زهرا(س) و حرم مطهر و همچنین پیش بینی استقرار سرویس بهداشتی پرتابل، حفظ انضباط اجتماعی، تامین ماشین آلات سنگین مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی مستقر در محل و... از جمله فعالیت های این حوزه است.

نظری تصریح کرد: هماهنگی با پلیس راهور و قرارگاه شهید فهمیده جهت تهیه و چاپ نقشه های هدایت مسیر و پارکینگ ها،اجرای خط کشی های ترافیکی معابر، پارکینگ ها و رنگ آمیزی پدهای بالگرد، بکارگیری مناطق ۲۲گانه درباره تامین اقلام مورد نیاز(خصوصاً نیوجرسی و جرثقیل) و همچنین هماهنگی با ستاد مرکزی بزرگداشت برای انجام سایر موارد مرتبط با امور ترافیکی و... از جمله اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک است.

معاون شهردار تهران گفت: برپایی سه پردیس فرهنگی در حرم مطهر با همکاری مناطق۲۲گانه و هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام(ره) و چاپ و انتشار ویژه نامه های مرتبط با سی و چهارمین سالگرد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت از اقدامات معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است. برگزاری ویژه برنامه‌ها و همایش‌ها در سطوح فرهنگی با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت  نیز از جمله وظایفی است که بر عهده سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار دارد.

معاون شهردار تهران با اشاره به پشتیبانی از سازمان بهشت زهرا(س) و منطقه ۱۹ از این مراسم ادامه داد: پشتیبانی از سازمان بهشت زهرا(س) و منطقه ۱۹ در خصوص انجام لکه گیری آسفالت و انجام موارد عمرانی نیز از جمله موضوعاتی است که توسط معاونت فنی و عمران شهرداری تهران اجرایی شده است.

رئیس ستاد ارتحال در شهرداری تهران همچنین گفت: برپایی پایگاه اورژانس و ایجاد درمانگاه اورژانس شامل اتاق های ویزیت آقایان و خانم ها ، تزریقات ، بستری موقت آقایان و خانم ها، اتاق ECG ، اتاق CPR و اتاق مدیریت عملیات و داروخانه به همراه استقرار آمبولانس و موتورلانس هم از دیگر اقدامات است.

نظری در ادامه با بیان اینکه استقرار خودروی فرماندهی حادثه در مجاورت ستاد، تامین ژنراتور برق جهت مواقع ضروری، انجام اقدامات ایمنی و پیشگیرانه در خصوص برگزاری مراسم توسط سازمان مدیریت بحران و استقرار نیروهای یگان حفاظت شهرداری تهران در راستای حفظ انضباط اجتماعی و هماهنگی با نیروی انتظامی نیز توسط یگان حفاظت شهرداری تهران و شرکت شهربان و حریم بان انجام خواهد شد.

نظری در مورد پذیرایی از زائرین هم اظهار کرد: پذیرایی از زائرین در شش ایستگاه صلواتی توسط مناطق ۲۲گانه شهر تهران با مسئولیت مناطق  ۱-۳-۶-۱۲-۱۸ و ۲۱ صورت خواهد گرفت و  برگزاری مراسم بزرگداشت در جماران توسط منطقه یک، آماده سازی و نگهداشت مسیرهای منتهی به حرم توسط منطقه ۱۹ و خدمات رسانی به زائرین و میهمانان مراسم ارتحال در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با منطقه ۲۰ خواهد بود.

وی ادامه داد: برپایی ایستگاه های راهنمای زائرین با همکاری سازمان بهشت زهرا(س)، معرفی و اعزام یکصد نفر نیروی همراه زائر (ویلچر ران) برای خدمت رسانی به زائرین از جمله اقدامات سازمان بسیج شهرداری تهران است.

نظری خاطرنشان کرد: شرکت شهر آفتاب نیز آمادگی های لازم را در خصوص اسکان زائرین و استقرار خودروهای حامل مواد غذایی و غیره را دارد.

آتش‌نشانان در ۸۰ نقطه مستقر می‌شوند

قدرت اله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر در مورد استقرار آتش نشانان در اطراف حرم مطهر امام خمینی(ره) اظهار کرد: علاوه بر آماده باش کامل تمام ایستگاه های آتش نشانی تهران در سالروز ارتحال امام(ره)، تعدادی از آتش نشانان به همراه خودروهای عملیاتی با استقرار خود در اطراف محل برگزاری مراسم، تامین ایمنی این مراسم را بر عهده خواهند داشت.

از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی درباره استقرار نیروهای آتش نشانی پایتخت برای تأمین ایمنی مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: ۴۵۰ نفر از آتش نشانان به همراه ۱۶۵ دستگاه خودروی عملیاتی سبک و سنگین و ۶۵ دستگاه موتورسیکلت در ۸۰ نقطه از جمله درب های ورودی حرم مطهر، پارکینگ ها، صحن ها، شبستان ها، بزرگراه ها و خیابان های منتهی به حرم امام(ره)، عوارضی تهران-قم و... مستقر می شوند و تامین ایمنی مراسم را به صورت همه جانبه بر عهده خواهند داشت.

محمدی خاطرنشان کرد:  آتش نشانان از شامگاه روز شنبه ۱۳ خرداد در نقاط از پیش تعیین شده استقرار می یابند و تا پایان مراسم و عادی شدن تردد در معابر، در این نقاط حضور دارند  و مدیران عملیاتی نیز در طول برگزاری مراسم، با خودروهای خود به صورت گشت زنی از نقاط استقرار آتش نشانان بازدید می کنند.

وی با اشاره به اینکه همه ۱۳۴ ایستگاه آتش نشانی در روز ۱۴ خرداد در آماده‌باش کامل به سر می برند، تصریح کرد: به شهروندان توصیه می شود حین برگزاری مراسم در این روز، حتما نکات ایمنی را رعایت کنند و در صورت بروز هرگونه حادثه، ضمن حفظ خونسردی سریعا مراتب را به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع دهند.

نظافت حرم مطهر و رینگ‌های اطراف با بیش از ۴۵۰ پاکبان در پیش، حین و پس از اجرای مراسم

رضا شرفی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر در مورد اقدامات سازمان مدیریت پسماند در خصوص برگزاری مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد: مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با دستور شهردار تهران و تاکید معاون خدمات شهری با همه توان در این مراسم حضور خواهد یافت تا به بهترین شکل ممکن در خدمت عاشقان روح‌الله و ارادتمندان معمار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی‌مان باشیم.

از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

او ادامه داد: در این راستا سازمان مدیریت پسماند از ۱۰ روز قبل با اعزام ماشین‌آلات تخصصی سبک و سنگین نسبت به بهسازی و نظافت اطراف حرم مطهر اقدام کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: ۶۰۰ کیلو گرم کیسه پلاستیکی نیز برای نظافت و استفاده در کفشداری‌های حرم به مسئولان امر تحویل داده شده که بلافاصله پس از پایان مراسم توسط نیروهای زحمتکش خدمات شهری که در محل مستقر هستند، جمع‌آوری و بازیافت خواهندشد.

شرفی با بیان اینکه برای رفاه حال زائران حدود ۱۰۰ مخزن زباله در محل‌های پیش‌بینی شده، جانمایی می‌شود، افزود: همانطور که اشاره کردیم تعدادی ماشین آلات‌سنگین مانند لودر و کامیون هم برای تسطیح، بهسازی، خاکبرداری و دپوی خاک در حرم امام خمینی (ره) مشغول فعالیت هستند که این اقدامات تا شب اجرای مراسم یعنی پیش از ۱۴ خرداد ماه به انجام می رسد.

وی در مورد اقداماتی که روز ۱۴ خرداد توسط پرسنل سازمان مدیریت پسماند انجام می‌شود هم اظهار کرد: با حضور بیش از ۴۵۰ پاکبان زحمتکش، نظافت حرم مطهر و رینگ‌های اطراف آن در پیش، حین و پس از اجرای مراسم سالگرد انجام می شود و یکصد و ۵۰ نفر از عوامل نظارتی و اجرایی نیز در محدوده حرم مستقر خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: ۸ دستگاه تانکر آب برای شستشوی معابر، ۴ دستگاه خودروی حمل پسماند مکانیزه در کنار ۴ دستگاه خاور روباز در زمان برگزاری مراسم در محل مستقر خواهند شد تا به زائران خدمات‌رسانی کنند.

تخصیص تمام سازه های تبلیغاتی شهر به مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز ارتحال امام راحل و قیام  ۱۵ خرداد

رضا صیادی در گفت‌وگو با خبرنگار شهر در مورد اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران برای گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: کارگاه طراحی و گرافیک امام مردم  با این هدف که جنبه های سیاسی و عرفانی زندگی امام خمینی (ره) از نگاه هنرمندان به تصویر کشیده شود به اجرا در آمد.

از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

وی افزود: فضاسازی و تامین مبلمان شهری و تجهیزات برگزاری مراسم از دیگر اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. همچنین اهتزاز پرچم های سیاه عزاداری به همین مناسبت در سطح شهر انجام شده است.

صیادی خاطرنشان کرد: تمام سازه های تبلیغاتی و تجاری شهر  برای موضوع مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین  ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ اختصاص یافته است.

آمادگی جابجایی زائران با ۴۰ ماشین برقی و آماده سازی ۲۰۰۰ چشمه سرویس بهداشتی

جواد تاجیک، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) به تشریح اقدامات و برنامه های این سازمان در آستانه سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی پرداخت.

از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

تاجیک گفت: انسداد ترافیکی مورد نیاز با هماهنگی پلیس راهور، آمادگی جابجایی زائران با ۴۰ دستگاه ماشین برقی، خط کشی پارکینگ ها و معابر منتهی به مراسم، مناسب سازی پارکینگ‌ استقرار اتوبوس استان‌ها، آسفالت معابر و لکه گیری پارکینگ ها، تهیه و نصب بنرهای ویژه مراسم و هدایت مسیر زائرین،  آماده سازی ۲۰۰۰ چشمه سرویس بهداشتی اطراف حرم، از جمله اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان بهشت زهرا (س) به مناسبت سالگرد ارتحال امام راحل به شمار می روند.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: در حوزه فضای سبز نیز برای آماده سازی محوطه حرم مطهر امام خمینی (ره) اقداماتی نظیر انجام گلکاری، علف زنی، چمن زنی و آماده سازی آبنماها انجام شده است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه فرهنگی سازمان بهشت زهرا(س) به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: یکی از این برنامه ها، رویداد هنری امام امت- امت امام بود که از ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت با حضور جمعی از هنرمندان کشور در حرم مطهر امام و بهشت زهرا (س) برگزار شد. در این رویداد هنرمندان منتخب کشورمان به تولید آثار فاخر گرافیکی، تصویرسازی، پادکست و حروف نگاری پرداختند.

تاجیک اظهار کرد: برخی از آثار تولید شده در رویداد هنری امام امت- امت امام در قالب پوستر چاپ و به عنوان هدیه فرهنگی به بسیاری از سازمان ها ارسال شده است؛ همچنین تمام آثار هنری تولید شده در این رویداد هنری جهت بهره برداری در اختیار سازمان زیباسازی شهرداری تهران و مترو قرار گرفته‌اند.

شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) گفت: یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س) سوگواره هنری امام امت- امت امام است که در فضای مجازی و نشریات اطلاع رسانی شده و علاقمندان می توانند تا ۱۵ خرداد آثار خود را از طریق سایت honareheyat.com به دبیرخانه دائمی این سوگواره هنری ارسال کنند.

تاجیک ایجاد گذرگاه فرهنگی از مسیر گلزار شهدای بهشت زهرا (س) تا حرم مطهر امام خمینی (ره) را از دیگر برنامه های فرهنگی سازمان بهشت زهرا (س) به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) برشمرد و گفت: در این گذرگاه فرهنگی حدود ۴۰ موکب ستاد مردمی ارتحال امام خمینی (ره) با محوریت و ابتکار عمل سازمان بهشت زهرا (س) به انجام فعالیت های فرهنگی از جمله اکران فیلم‌های مستند  با موضوع  امام خمینی (ره) و پذیرایی می‌پردازند.

 وی پشتیبانی از ایستگاه‌های صلواتی را به عنوان بخش دیگری از برنامه های سازمان بهشت زهرا (س) در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) برشمرد.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) برگزاری اجتماع بزرگ دانشجویان بسیجی در شبستان امام خمینی (ره) را از ابتکارات فرهنگی این سازمان در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) برشمرد و افزود: همزمان با این اجتماع نیز برنامه‌های مختلفی در قطعات گلزار شهدای بهشت زهرا ( س) با موضوع تفکرات امام و پیاده روی به سمت حرم مطهر برگزار می شود.

به گفته تاجیک بخش خدمات اجتماعی نیز در حرم مطهر امام خمینی (ره) با هدف مدیریت و ساماندهی کارتن خواب ها در ایام برگزاری مراسم ارتحال فعال شده.  مضاف بر این استقرار ۲۰ ایستگاه اطلاع رسانی "از من بپرسید" از دیگر اقداماتی است که در حوزه اجتماعی انجام شد.

همچنین سازمان بهشت زهرا(س) در اطلاعیه ای اعلام کرد،با توجه به برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در روز یکشنبه ۱۴۰۲/۳/۱۴ و پایداری محدودیت‌های ترافیکی و تردد در بهشت زهرا(س) تا ساعت ۱۲ همان روز، پذیرش متوفی در مجتمع عروجیان و ارائه کلیه خدمات مراسمات خاکسپاری و ترحیم به خانواده‌های معزا پس از ساعت ۱۲ صورت می‌پذیرد.

با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری باشکوه سی و چهارمین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی با حضور مردم نقاط مختلف کشورمان پارکینگ های بهشت زهرا (س) در قطعات مختلف برای استقرار خودروهای زائرین ۱۲ استان کشور مهیا شده اند. خودروهای حامل زائرین استان خراسان جنوبی در بلوار مومنین، استان گلستان در بلوار ساجدین، استان فارس در خیابان یاسین و بلوار محسنین، چهارمحال و بختیاری در میدان شهدای گمنام، استان لرستان در پارکینگ قطعه ۵۷، استان های سمنان و کرمان در پارکینگ قطعه ۵۳، استان های سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد و هرمزگان در پارکینگ قطعه ۲۹، استان اصفهان در بلوار مشاهیر و در ضلع جنوبی مترو حرم مطهر امام خمینی (ره) و استان مرکزی در خیابان نیکان و جنب در شماره ۳ حرم مطهر امام خمینی (ره) مستقر می شوند.

 شرکت  شهروند در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به شهروندان و زائرین خدمات‌رسانی می‌کند

داود قربانیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهر اظهار کرد: شرکت خدماتی کالای شهروند در راستای اجرای اقدامات مدیریت شهری در مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) به شهروندان و زائرین خدمات‌رسانی می‌کند.

از برپایی پردیس محیط زیستی تا خدمات‌رسانی ۱۰۰ همراه‌زائر

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به سفارش معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، تامین و تحویل بسته‌های پذیرایی به ۶ منطقه ۱ ،۲، ۳، ۶، ۱۲، ۲۱ و سازمان بهشت زهرا(س) از طریق شرکت شهروند انجام می‌شود.

قربانیان ادامه داد: این بسته‌ها حاوی آب‌ معدنی، آبمیوه و کیک در ظروف یکبار مصرف تجزیه‌پذیر است و توسط خودروهای یخچال‌دار از محل فروش عمده شرکت شهروند با هماهنگی اداره کل پشتیبانی شهرداری تهران به مناطق مذکور ارسال‌ می‌شود.

تعداد ۱۰۰ نفر از نیروهای شهربان و حریم بان به عنوان همراه زائر خدمت رسانی می کنند

مسعود رنجبریان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران از برقراری انضباط شهری سی و چهارمین مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در راستای آسایش زائران و حفظ شأن این مراسم اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و پهنه‌بندی فضای محیط حرم مطهر امام خمینی(ره) و بزرگراه‌های اطراف، نظم و انضباط محیطی شایسته این مراسم معنوی با همکاری شرکت شهربان و سایر دستگاه های خدمات رسان، روزهای ۱۳ و ۱۴ خرداد برقرار خواهد شد.

وی افزود: در راستای کمک به تردد آسان زائران، تعداد ۱۰۰ نفر از نیروهای شهربان و حریم بان به عنوان پرسنل همراه زائر در چهار ورودی حرم مطهر امام خمینی(ره) آماده خدمت رسانی خواهند بود.

رنجبریان گفت: رفع سدمعبر در سه نوبت، پیشگیری از ازدحام جمعیت (سدمعبر انسانی)، همکاری با پلیس راهور و راهنمایی شهروندان و هدایت خودروها برای جلوگیری از سدمعبر و ترافیک، همکاری با سایر دستگاه‌های خدمات رسان (آتش نشانی، نیروهای خدمات شهری و ...)،گشت‌زنی و حضور مستمر در پهنه‌های مشخص شده برای انجام وظایف محوله در برقراری انضباط شهری از جمله اقدامات شرکت شهربان در مراسم ارتحال امسال خواهد بود.

 مدیرعامل شهربان خاطرنشان کرد: در سی‌ و چهارمین مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، ۷۰۰ نیروی شهربان با ۱۵۰ دستگاه خودرو و ۱۲۰ دستگاه موتورسیکلت، انجام وظیفه خواهند کرد.

برپایی پردیس محیط زیستی برای نخستین بار

حلیا سادات حسینی، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در مورد  برپایی پردیس محیط زیستی به مناسبت سی و چهارمین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) اظهارکرد: برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم جهت برپایی پردیس محیط زیستی برای نخستین بار و با هدف ارتقای آگاهی و توانمندسازی مردم و جوانان با فرهنگ حفاظت محیط زیست تدارک دیده شده است.

وی اظهار داشت: این پردیس متشکل از ۶ غرفه شامل غرفه ساخت آثار هنری از درختان خشک شده، غرفه اسلام و محیط زیست، غرفه آموزشی کودک، غرفه ساخت آثار هنری از دور ریختنی ها، غرفه آموزش دوخت کیسه پارچه ای و فرهنگ سازی استفاده از کیسه پارچه ای، غرفه نمایشگاهی آموزش محور از تجهیزات تجدیدپذیر و غرفه ۱۳۷ با هدف دریافت نقطه نظرات و معظلات محیط زیستی از مردم برگزار می شود.

حسینی در پایان ضمن یادآوری حضور نمایندگان سمن ها در غرف گفت: غرفه کودک و خانواده از دیگر محورهای پردیس محیط زیستی است که با راه اندازی آن تلاش کرده ایم مفاهیم اولیه حفظ و حراست از محیط زیست را در حاشیه این مراسم آموزش دهیم.

انتهای پیام/

۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
کد خبر: 37248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =